logo

Temizlik Maske Mesafe Aşı…

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Covid- 19 önlemleri kapsamında uygulanan ilk doz aşısını Eflani Entegre Devlet Hastanesinde yaptırdı.

Başkan Ertuğrul Aşı sonrası,Kovid-19 la mücadelemizde dört önemli silahımız var; Temizlik, Maske, Mesafe ve Aşı diyerek sözlerine şu şekilde devam etti;

” Kovit-19 pandemisi ile mücadelede üç etkin silahımız vardı, Temizlik, Maske, Mesafe. Şimdi en etkin silah olan Aşı da devreye girdi. Bundan sonra Kovit-19 la mücadelemizde dört önemli silahımız var; Temizlik, Maske, Mesafe ve Aşı. Sıramız geldi bende Eflani Entegre Devlet Hastanesinde ilk doz aşımı yaptırdım. Hiç bir olumsuzluk yaşamadım. Bekleme süresi vesilesi ilede Kovit-19 la mücadele ve aşı çalışmaları ile ilgili bilgi alma imkanım oldu. Bir çok ülke vatandaşının belki yıllarca belki hiç bir zaman ulaşamayacağı aşı TC vatandaşlarına mükemmel bir sistem ile bedava sunuluyor. Aşı yaptırmak istemeyen vatandaşlarımız da varmış, saygı duyarım. Zaten görevli kişiler, “ aşı sıranız geldi yaptırmak isterseniz buyrun bekliyoruz “ diyor. Yani zorlama yok dileyen yaptırır, dileyen yaptırmaz. Bu imkanı vatandaşına sunan başta Cumhurbaşkanımıza sonra, Sağlık Bakanından Sağlık müdürüne, baş hekiminden hemşiresine, idari personelden yardımcı personeline tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyor kolaylıklar diliyorum. Biz tedbir Almakla mükellefiz, bu vatandaşlık görevimizide yerine getirdik bundan sonrası Allahın takdiri.

Hayırlı Cumalar, sağlıklı günler diliyorum.”

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Covid- 19 önlemleri kapsamında uygulanan ilk doz aşısını Eflani Entegre Devlet Hastanesinde yaptırdı.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ