Hoşgeldiniz  

TEMİZLİK OPERASYONLARI KARABÜK’TE DE DEVAM EDİYOR. MEB’DE 144 EMNİYETTE 48 SAFRANBOLU BELEDİYESİNDE 6 GÖREVDEN ALMA VAR.VATANDAŞLAR YAŞIN YANINDA KURU DA YANMASIN DİYOR.22.07.2016

Okan KÜÇÜK (Yazarın tüm yazıları için tıklayınız) | 22 Temmuz 2016 | Genel, Güncel, haber A- A+

                                   

Okan Küçük Yorumluyor. TEMİZLİK OPERASYONLARI KARABÜK’TE DE DEVAM EDİYOR.

 okankoseoperasyon                                       

  Darbe girişimi sonrası tüm Türkiye’de olduğu gibi, Karabük’te de temizlik operasyonları sürüyor.

Operasyon kapsamında   son operasyonda   Karabük Merkez, Safranbolu ve Eskipazar Emniyet Müdürlüklerinde görevli 4 Şube Müdürü, 1 emniyet amiri, 9 komiser ve 10 polis  olmak üzere 24 emniyet mensubu gözaltına alındı.            Daha öncede soruşturma kapsamında gözaltına alınan 7 Emniyet mensubundan 4’ü adli kontrol şartıyla salıverildi, 3’ünün sorgusu ise hala devam ediyordu.

    Ayrıca Safranbolu İlçe Emniyet Müdürü Musa K., bazı komiser ve amirlerin de aralarında bulunduğu 28 polis de  görevden uzaklaştırılmıştı.

Böylece  4 ‘ü adli kontrol şartıyla salıverilen emniyet personeli haricinde şu ana kadar toplam  48 Emniyet personeli gözaltı ve   28’i uzaklaştırma aldı.

 MEB KARABÜK’TE  144 PERSONEL GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI.

                                    ***

            Milli Eğitim Bakanlığı’nca merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik operasyon kapsamında   118 İl Milli Eğitim Personeli ile İl Müftülüğünde görevli 3 personel soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırıldı.

     MEB tarafından yapılan çalışma kapsamında Karabük’te 26 kişi daha görevden uzaklaştırılmış olup, toplamda görevden uzaklaştırma sayısı 144 oldu.

                               

  SAFRANBOLU BELEDİYESİ’NDE  BİR  BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI 6 PERSONEL GÖREVDEN  UZAKLAŞTIRILDI.

                                       

bahcesehiranigif Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy dün bir kamuoyu açıklaması yaptı.

 Aksoy  yaptığı duyuru da , “Belediyemiz bünyesinde de darbe girişiminde bulunmak üzere FETÖ – PDY örgütüyle ilişkisi olduğu yönünde bilgilere ulaşılan 6 personel, 1 Hizmet Alımı İşçisi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 137 ve ek maddeleri ile İş Kanunu Hükmü uyarınca görevlerinden uzaklaştırılmışlardır.

   Bu personeller, 1 Başkan Yardımcısı, 3 Mühendis, 1 Ambar Memuru, 1 Eğitmen ve 1 Hizmet Alımı Personelinden oluşmaktadır.

         Bu personellerin belediyemizle ilişkileri yapılacak soruşturma neticeleninceye kadar kesilmiş olup bu tür yapılanmalara belediyemiz içerisinde bundan sonrada asla müsaade etmeyeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarım.” Dedi.

     İL JANDARMA KOMUTANI TUTUKLANDI

                Karabük’te darbe girişimine ilişkin gözaltına alınan Safranbolu 125. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanı İstihkam Kurmay Albay  tutuklandı.

Ovacık’ta gözaltına alınan İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli  bir Uzman Çavuş  mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BİR VALİ YARDIMCISI GÖREVDEN ALINDI.

 KARABÜK  ÜNİVERSİTESİ’NDE 19 ÖĞRETİM ÜYESİ  OLMAK ÜZERE 26 KİŞİ AÇIĞA ALINDI

                   Karabük’te, FETÖ Terör Örgütü’nün darbe girişiminin ardından Karabük Üniversitesi’nde (KBÜ) 19 öğretim üyesi toplam 26 kişi açığa alındı.

  Bildiğiniz gibi , Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 15 Temmuz Cuma günü meydana gelen darbe girişiminin ardından üniversite rektörlerini acil toplantıya çağırmış ve toplantıda alınan kararla FETÖ terör örgütüyle bağlantısı olan akademisyenlerin açığa alınması istenmişti.

Bu kapsamda Karabük Üniversitesi’nde 4 profesör, 6 doçent, 9 yardımcı doçent olmak üzere toplam 19 öğretim üyesi ile 1 öğretim görevlisi ve 6 idari personel açığa alındı.

 VATANDAŞLAR  DEVLETİNİN YANINDA, TEMİZLİK YAPILSIN AMA KURUNUN YANINDA DA YAŞ YANMASIN DİYORLAR.

  Yani bu yukarıdaki rakamlara bakıldığında , bu operasyonların her alana yayılacağı belli.

 Tüm kamu kurumlarında bu operasyonların süreceği orta da.

 Operasyonların özel sektörlere ve işadamlarına yansıyacağı artık biliniyor.

            Şimdi vatandaşlar bir taraftan bu operasyonun yapılmasını destekliyor ama bir taraftan da ÇOK İYİ ARAŞTIRMA YAPILMASINI, KURUNUN YANINDA YAŞIN YANMAMASINI, OPERASYONLARIN HAKKIYLA, LAYIKIYLA YAPILMASINI İSTİYOR.

  Yani vatandaş  bu darbeci uzantıları tamamen tasfiye edilsin. Suçlarını çeksinler ama operasyonlar  incelikle yapılsın  araya günahı olmayan kaynamasın,  bu konuda  azami dikkat edilsin istiyor.

DEMOKRASİ ŞEHİDİMİZ, DÜN SON YOLCULUĞUNA DUALARLA UĞURLANDI.

                 15 Temmuz Cuma  akşamı  İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde TSK içerisindeki FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarınca yapılmaya çalışılan darbe girişimini engellemeye çalışırken açılan ateş sonucu hayatını kaybeden 44 yaşındaki Metin Arslan’ın cenazesi, yakınları tarafından İstanbul Adli Tıp Kurumunun morgundan alınarak Karabük Camlık Camisi’ne getirildi.

Dün Çamlık camiinde  düzenlenen cenaze törenine protokol ve Karabüklüler katıldı.

           Darbe girişimini engellemek için önce Boğaz Köprüsü’ne  daha sonra ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne gittiği öğrenilen şehidimizin ve  İBB önünde vatandaşları silahla tarayan darbecilerin açtığı ateş sonucu  gözüne isabet eden kurşunla vurularak öldürüldüğü belirtildi.

   İnşaat işçisi ve bekar olan Arslan’dan uzun süredir haber alamayan yakınlarının İstanbul’a giderek burada Adli Tıp Kurumunda yer alan isim listelerine bakarak buldukları öğrenildi.

   Kılınan cenaze namazının ardından ŞEHİDİMİZ  Öğlebeli Mezarlığı’nda defnedildi. Rabbim, şanlı şehidimize rahmet eylesin ve bizi de şefaatine nail eylesin inşallah.

Not: Bu yazı 22 Temmuz 2016 Tarihli  Karabük FARKLI Gazete’de yayımlanmıştır.

Ek not: 8 Hakim savcı tutuklandı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde 7 ve Müftülükten ise 3 personelin görevinden uzaklaştırıldı.

                           

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle