Hoşgeldiniz  

Tiryaki, Ak Parti’ye saldırdı.

Okan Küçük | 15 Temmuz 2019 | Genel A- A+

                  Ak Parti Safranbolu Belediye Meclis Üyesi ve Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Safranbolu Şube Başkanı Saim Tiryaki, Safranbolu Ekspres Gazetesine verdiği demeçte ,emeklilere verilen yüzde 5’lik zam ile ilgili tepki göstererek “Verilen bu zammı sonuna kadar kınıyoruz. Her seçimde emeklilerimizin oylarına talip olanlar emeklilerimizden oy alamayacaklar.”şeklinde açıklama yapması sonrası Tiryaki, Ak Parti’ye mi saldırıyor, istifa mı edecek, yoksa ihraç mı edilecek söylentilerini doğurdu

Tiryaki, yine gündem de…

                Daha önce  Kızılay Safranbolu Şube Başkanlığı görevinden apar topar  alınması sonrası hakkında bazı usulsüzlükler konusunda tahkikat yapıldığının ortaya atılmasıyla gündeme gelen Tiryaki,   bir taraftan Ak Parti Safranbolu Belediye Meclisi olmasına rağmen Ak Parti’ye saldırırcasına “…emeklilerimizden oy alamayacaklar.” demesi, partisinden istifa edeceği  söylentilerini  de beraberinde getirdi. 

        Safranbolu Belediye Meclisinde   otobüs ve minibüs fiyatlarına zam istemişti.

       

                Karabük –  Safranbolu dolmuş hattı olduğu söylenen Tiryaki’nin Safranbolu Belediye Meclis Üyesi olarak  göreve gelir gelmez Safranbolu dolmuş ve halk otobüs fiyatlarının artması için önerge vermesi  CHP’li meclis üyelerinin red oyları ile kabul edilmemiş,  Ak Partili bir kaç üyenin zam talebini gündeme getirmesi  vatandaş nezdinde Safranbolu’da Ak Partiye yönelik tepkiler oluşturmuştu.

 Ya Başkan ol,  ya da Meclis Üyesi.

                     Ak Partiden Belediye Meclis Üyesi olan Tiryaki’ye karşı    çeşitli partilerin taraftarı olan, farklı partilere inanan emekliler tarafından  tepkilerin olduğu,  ya meclis üyeliğinden yada cemiyet başkanlığından istifa et taleplerinin arttığı da konuşuluyor.   Bazı emeklilerin tepkisinden sonra Emekliler Cemiyeti Başkanlığını da bırakmamak için   Ak Parti içinde farklı,  Emekliler derneğinde farklı konuştuğu, her iki görevi de bırakmamak için duruma göre manevralar yaptığı da söylenenler arasında.

                     Saim Tiryaki’nin cemiyet başkanlığını doğru yapabilmesi ve cemiyet üyelerinin haklarını tarafsız savunabilmesi için ya cemiyet başkanlığından yada meclis üyeliğinden istifa etmesinin beklendiği , diğer taraftan  emeklilere verilen zammı kınayarak, emeklilerden oy alamayacaklar, diyerek Ak Parti’ye bir nevi saldırması sonrası ihraç mı edilecek konusunu da gündeme getirdi. Bakalım nasıl gelişmeler olacak ?

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle