logo

Trafik Sorunları Masaya Yatırıldı

Karabük şehir merkezinde yaşanan trafik sorunları en aza indirmeye çalışılıyor. Bu kapsamda da Karabük Belediyesi ve Karabük Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılacak ortak çalışmalar masaya yatırılıyor.

Karabük Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ahmet Ordu, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ve İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ’a şehir içerisinde yapılması planlanan trafik düzenlemelerine yönelik bir sunum yaptı.

Trafik Tescil Şube Müdürü Ahmet Ordu tarafından hazırlanan sunumda; Cuma Pazarı içi, Balıklar Kayası Kavşağı, Şirinevler Mahallesi, Demir Çelik Kavşağı ve 100. Yıl Mahallesi’deki trafik sorunları ele alındı ve çözüm önerileri sunuldu.

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü trafik uzmanları tarafından hazırlanan çözüm önerileri arasında; Köprübaşı Camii’nden Soğuksu istikametine giden yolun genişletilerek ikiye bölünmesi ve park yasağının getirilmesi, Zonguldak Yolu üzerinde Bağ-Essan Sanayi Sitesi boyunca yapılan parkın engellenmesi, Kartaltepe’den şehir merkezine inen yolda parkın önlenmesi ve yaya kaldırımlarının yapılması, Telekom karşısından Kartaltepe’ye çıkan yolun ikiye bölünerek park yasağı getirilmesi, Şirinevler Alparslan Caddesi üzerinde yola dikey park eden araçların paralel şekilde park yapmasını sağlayarak trafiğin daha akıcı bir hale getirilmesi, Kardemir çıkışı Öğlebeli bağlantı yolu üzerindeki beton blokların kaldırılarak bu blokların trafik akımını çift şeritten sağlayacak şekilde bağlantı yolunun ortasına yerleştirilmesi ve Öğlebeli Sanayi Sitesi girişine park yasağı getirilmesi gibi öneriler yer aldı.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Trafik Sorunları Masaya Yatırıldı” için 2 Yorum

  1. KARABÜKLÜ : diyor ki:

    SAYIN YETKİLİLER ESENTEPE Yİ ES GEÇMİŞLER AMA EN YOĞUN TRAFİK ESENTEPE DE . ÖZELLİKLE ESENTEPE SALI VE ENSAR FIRINI ARASI TAM BİR FELAKET. SAYIN YETKİLİLER ÖZELLİKLE PAZARIN KURULDUĞU SALI GÜNÜ GELİP BİR GÖRSELER NASIL BİR KEŞMEKEŞ VAR . BELEDİYE DERHAL ESENTEPE MAHALLESİ’NDE PARALI OTOPARK UYGULAMASINI BAŞLATMALI.

  2. Düşünce olarak güzel yaptırımlar benım fıkrımde trafığı rahatlatmak için evkurun oradan gelıp ptt ye donen yol kapatılıp demır çelık kavşağından verılmesı 200 evler gı den trafığı rahatlatmak ve balık pazarı postane yolu park yasağı gelmesı artı bu yolun sonuna ve 200 evlerden gelen trafığın önüne ptt kavşağına trafık işaret lambaları konulması