logo

TSO’dan İhracatçılara Önemli Destek

Karabük’te ihracatın arttırılması için, Ticaret ve Sanayi Odası tarafından İhracat Destek Ofisi kuruldu.

Kentte ihracatçı sayısının arttırılması, mevcut ihracatçılara ve ihracat potansiyeli olan firmalara hizmet vermek amacıyla, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası’nın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine yapmış olduğu Karabük İhracat Destek Ofisi kurulması talebi, Ticaret Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından onaylandı.

Onaylanan proje dün itibariyle de resmi olarak faaliyetine başladı.

Karabük İhracat Destek Ofisi’nin protokolünün imzasının ardından Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mescier yaptığı açıklama yaptı.

Mescier yaptığı açıklamasında ise şu ifadelere yer verdi:

“Ticaret Bakanlığı görev ve teşkilatı hakkında Cumhurbaşkanı Kararnamesi’nin 441’nci ve 452’nci maddeleri ile 5174 sayılı TOBB ile Odalar ve Borsalar kanununun 56’ncı ve 12’nci maddesi yanında Ticaret Bakanlığı ile TOBB arasında imzalanmış olan İhracat Destek Ofisleri kurulmasına ilişkin işbirliği protokolü kapsamında talep ettiğimiz Karabük İhracat Destek Ofisi, Ticaret Bakanlığı ve TOBB tarafından onaylanmış olup kuruluşa ilişkin protokol TOBB ile imzalanmıştır. Bu protokole istinaden hizmet binamızın 5’nci katında Karabük İhracat Destek Ofisi kurulmuş olup konusunda uzman iki personelimizle birlikte faaliyetlerine başlamıştır. Karabük İhracat Destek Ofisimiz öncelikle ilimizdeki ihracatçılara ve ihracat potansiyeli olan firmalara başta devlet yardımları olmak üzere ihracata ilişkin uygulamalar ve pazar araştırma bilgi kaynakları hakkında düzgün bilgi sağlanması, eğitimler gerçekleştirmesi, nitelikli personel ihtiyacının karşılanması, yurtiçi ve yurtdışında tanıtıcı faaliyetlerde bulunması, işbirliği fırsatları yaratılması, konuyla ilgili kurumlar arasında koordinasyonun sağlanması ve TOBB’a yapılan çalışmalar ile ilgili raporlamalar yapılması gibi ihracatı arttıracak destek faaliyetlerinde bulunacaktır. Bu vesile ile Karabük İhracat Destek Ofisinin ilimize ve üyelerimize hayırlı olmasını diler, bu ofisin ilimize kazandırılmasını sağlayan Ticaret Bakanlığımıza ve TOBB’a teşekkür ederim.”dedi

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ