Hoşgeldiniz  

TÜİK VERİLERİ KARABÜKLÜLER HASTA DİYE BAĞIRIYOR…

Okan Küçük | 02 Şubat 2018 | Genel, haber A- A+

Bunu Paylaş

              Geçtiğimiz günlerde KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine yönelik TÜİK verileri açıklandı.TÜİK verilerine göre 242 bin  nüfuslu Karabük’te,  KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2017 yılında 1 milyon 87 bin 118 hastanın muayene edilmiş.

            Bu rakam Karabük nüfusunun 4 katına denk geliyor… Yani bir diğer ifadeyle 1 yılda 4 nüfusumuzun 4 katı kadar kişi hasta olmuş.

         Karabük’ün sağlıktan aldığı hizmetler bir yana, bu rakamlar Karabük’ün ne kadar hasta olduğunu da gösteriyor aslında…

            Yani, TÜİK’in verileri Karabük HASTALIKLI diye bağırıyor bir mana da… Bu konu da Sağlık Müdürlüğünün  ayrıca bir araştırma yapılması lazım bize göre…

            Neden bu kadar sık hasta oluyoruz, neden sağlıklı değiliz. Bunun etkenleri nelerdir ? Buna neler sebep olabilir ?  Hangi hastalıklarda artma var.  Kanser  vakalarında durum nedir ? Kalp hastalıklarında durum nedir?

            Ölümcül hastalıklar açısından Karabük’te durum nedir vb konularda bilimsel bir araştırma yapılmalı.  Böyle bir araştırma yapılır mı, yapılmaz mı bilinmez fakat, Rakamlara baktığınızda TÜİK  verileri,  Karabük hasta diye bas bas bağırıyor.

Topçu, Karabükspor Yönetimini adeta topa tuttu.

Karabük 80 Milyarlık teşviğe hazır mı ?

VATAN HASTANESİ MAĞDURLARINI HATIRLIYOR MUSUNUZ ?

Birleşik Metal İş, İşçilerle Nöbette

TÜİK VERİLERİ KARABÜKLÜLER HASTA DİYE BAĞIRIYOR… için 1 yorum

  1. Yasemin dedi ki:

    Karabük hasta değil karabük zehir altinda nefes alinmiyor sessizce millet zehirleniyor millet kanser oluyor kimseden ses yok hava ölçüm cihazlarina izin verilmiyor arizali gösteriliyor neden acaba?

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle