logo

Tümen; Esnafa Destek Şart

Karabük Esnaf Odaları Birlik Başkanı Nurettin Tümen 17 Günlük kapanma nedeniyle bir açıklama yaptı

Tümen açıklamasında şunları söyledi;

Cumhurbaşkanımızın açıklamaları ve akabinde İçişleri Bakanlığı’mızın yayımladığı genelge doğrultusunda tekrardan bir tam kapanma sürecine girilmektedir.

Evet bu kapanma süreci halk sağlığı için önemli , pandemiden korunmak için önemli, fakat bu süreci iliklerine kadar hissedecek ve iyice çıkmaza girecek olan kesim yine esnaf ve sanatkarlarımız olacaktır.

Dükkanlar kapalı olacak fakat kiralar yine ödenecek , faturalar yine ödenecek, vergiler vs yine ödenecek…bu yüzden esnaf ve sanatkarımız için acil bi destek planı gerektiğiyle alakalı görüşlerimizi konfederasyonumuza iletmiş bulunmaktayız.. Gerek gelir kaybı hibe desteği , gerekse kira , vergi , fatura ödemelerinin silinmesi veya ertelenmesi gibi esnafımızın biraz olsun yarasına merhem olacak bu uygulamaların devreye girmesi için gerekli adımların acilen atılması gerekmektedir..

Bu zorlu süreçte devletimizin verdiği her karara harfiyen uyan ; dükkanını kapat dendiğinde kapatan , yarı kapasiteyle aç dendiğinde yarı kapasiteyle açan , belirli saatlerde aç belirli saatlerde kapat dendiğinde o şekilde davranan esnafımıza biraz olsun nefes aldıracak bu uygulamalar çok görülmemelidir…Başvurusunda bulunduğumuz bu destek planlarının devreye girmesi için bu sürecin takipçisi olacağımızı da ayrıca belirtmek istiyorum…

Karabük Esnaf Odaları Birlik Başkanı Nurettin Tümen 17 Günlük kapanma nedeniyle bir açıklama yaptı

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ