logo

Türk Kızılay Karabük Şubesinden Vefa Sosyal Destek Grubuna Yardım

Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ülkemizde başlatılan mücadele kapsamında Türk Kızılay Karabük Şube Başkanı Dursun Yeşiloğlu beraberinde Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Vali Fuat Gürel’i makamında ziyaret ederek ilimizde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Valiliğimiz bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere Almanya merkezli Wefa Derneğince bağışlanan 620 gıda ve temizlik kolisini Karabük Valiliğine teslim ettiklerini ifade eden Şube Başkanı Dursun Yeşiloğlu, “Türk Kızılay Karabük Şubesi olarak ilimizde 404 vatandaşımıza 161 Bin 600 TL Zekât Yardımı yaptık. Karabük Eğitim Araştırma Hastanemiz ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Kardeş Payı Projesi kapsamında 1.300 adet kıyafet, 65 yaş üstü vatandaşlarımıza 39 adet gıda kolisi ve 1983 çocuğumuza çocuk kolisi dağıttık. Bunun yanında Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Valiliğimiz bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubumuzun doğal üyesi olan Türk Kızılay Karabük Şubesi olarak Covid-19 ve Ramazan ayı münasebetiyle 611 gıda kolisi 313 adet temizlik malzemesi seti dağıtımı gerçekleştirdik. Yine Kızılay ailesi olarak esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza 2 bin adet maske ve 2 Bin adet dezenfektan dağıttık. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ülkelerinin hava sahasını kapatması üzerine İsmail Necati Efendi Yurdu’nda misafir ettiğimiz Cezayir vatandaşlarına ve Asiye Hatun Yurdunda kalan görevlilerimiz için 656 Bin 631 TL yemek bedeli ile Çek Cumhuriyetinden gelen vatandaşlarımıza ve yurtta görevli personelimize 105 Bin 685 TL yemek bedeli Türk Kızılay Karabük Şubemiz tarafından karşılanmıştır. Ayrıca Türk Kızılay Karabük Şubemiz tarafından Valiliğimizde görevli personelimizce kullanılmak üzere el dezenfektanlarının da teslimini yaptık.” diye konuştu.

Ülkemizin yüz akı Kızılay, yardıma muhtaç kişilerin bütün insanî ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan, çıkar gözetmeksizin her şartta tüm insanlığın yardımına koşan dünyanın en köklü ve en güçlü yardım teşkilatlarından biri olduğunu ifade eden Vali Fuat Gürel, “Bir buçuk asırdır büyük fedakârlıklarla bu onurlu görevi yerine getiren Türk Kızılayı çalışanları, dün olduğu gibi bugün de tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs Salgını sürecinde ülkemizin en ücra köşelerindeki muhtaç insanlara yardım elini uzatmakta ve tarih boyunca önce insan, diyen medeniyetimizin en güzel örneklerini sergilemektedirler. Vefa Sosyal Destek Guruplarımızla birlikte çalışarak, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik yardım kampanyalarımıza destek veren Türk Kızılay’ı Karabük Şube Başkanı Dursun Yeşiloğlu ve her kademesindeki gönüllülerimize insani yardımlarımızın ortağı oldukları için Karabüklü hemşerilerimiz adına teşekkür ederim.”dedi.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ