Hoşgeldiniz  

Türk Kızılayı Karabük Şubesi’nden İlk Yardım Kursu

Okan Küçük | 01 Mayıs 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

 Türk Kızılayı Karabük Şubesi tarafından sertifikalı ve uygulamalı ilk yardım kursu verildi. 

              İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen İlk Yardım kursuna Türk Kızılay Karabük Şube Başkanı Mehmet Uzun, Türk Kızılayı Bolu Şubesi İlk Yardım Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde görev yapan Yunus Tekiner, Türk Kızılay’ı Karabük Gençlik Kolları, Türk Kızılayı Karabük yönetim kurulu üyeleri ile gönüllüler katıldı.

            Türk Kızılayı Bolu Şubesi İlk Yardım Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde görev yapan Yunus Tekiner; kursa katılanlara İlk yardım temel uygulamaları, insan vücudu ve işleyişi, hasta yaralının değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, solunum yolu tıkanıklığı, kanama ve çeşitleri, yaralanmalar, göz, kulak, burun, deriye yabancı cisim kaçması, batması, yanık, sıcak çarpması ve donmalar, kırık, çıkık ve burkulmalar, bilinç bozuklukları, zehirlenmeler, hayvan ısırmaları ve sokmaları, boğulmalar, hasta-yaralı taşıma teknikleri, psikolojik ilk yardım, inme, kene ısırması ve ilk yardım çantasında bulunması gereken malzemeler konusunda bilgi vererek, kursiyerlerin doğru-yanlış bilgilerini ve sorularını yanıtladı. 

           Eğitimde bebek, çocuk ve yetişkinlere yapılacak müdahale ve ilk yardımın püf noktaları maketler ve kursiyerlerin birbirleri üzerinde uygulamalı gösterildi. 

          Gerçekleştirilen ilk yardım kursu ile mevcutta olan bilgilerin tazelendiğini, yanlış bilgilerin alınan kurs ile düzeltildiğini belirten Başkan Uzun; “ Kızılay Bolu Şubesi Müdürlüğü’nde görev yapan Yunus Tekiner tarafından verilen İlk Yardım Kursu’na toplam 35 kişi katıldı. 2 gün süren kurs bizler için çok faydalı geçti. Yanlış bilgilerimizi düzeltme imkanı bulduk. Katılım sağlayan herkese ve eğitim veren Yunus bey’e teşekkür ederim” dedi. 

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

Öz’den ‘1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü” Kutlaması

Üst Birlik Başkanı Özgün;“Erken Prim Uygulaması 15 Gün Uzatıldı”

AK Parti’de 30’uncu Milletvekili A.Adayı Sedat Namal Oldu

Yenice’de Gönül Köprüsü Projeleri Devam Ediyor

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle