logo

Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi’ne YÖK engeli…

Bay Sinema’ lakabıyla Türk Sineması’nın ünlü isimlerinin başında gelen Türker İnanoğlu’nun adını taşıyacak olan Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi binasının protokol süreci ardından yapım sürecine gelen aşamalar da çeşitli sıkıntılarla karşılaşılmış sonuç olarak Safranbolu’da Eski Kaymakamlık binasının olduğu alanda inşaat çalışmalarına başlanmıştı.

5 bin 300 metrekare kapalı alana yapılacak olan Fakültenin 2 yıl içinde tamamlanarak hizmete açılması planlanıyordu.

Gelinen süreçte; Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi inşaat çalışmasının İnanoğlu, tarafından durdurulduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre YÖK, yapılacak olan fakülteye Türker İnanoğlu isminin verilemeyeceğini sadece İletişim Fakültesi ismiyle açılabileceği yönünde karar verdi. Konuyu öğrenen Türker İnanoğlu da, fakültenin yapım inşaatını durdurdu. Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi olarak izin verilmemesi durumunda fakülte projesini rafa kaldıracağını da ilgililere aktardığı da ifade edildi.

Rektör, YÖK’e sorunu çözmeye gitti

Bu gelişmelerin yaşanması üzerine edinilen bilgilere göre KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, sorunun halli için YÖK’e gitti. Meselenin kısa süre içinde hallolması ve Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi isminin verilmesi iznini alarak yapım işinin tekrar başlaması yönünde çözüm peşinde olduğu da edinilen bilgiler arasında.

Şahin, yine devrede

Konuyla ilgili Karabük Milletvekilleri Niyazi Güneş ve Cumhur Ünal’ın yanı sıra, Yöremizin Ağabeyi konumunda olan Eski TBMM Başkanı ve Ak Parti Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Ali Şahin‘e konunun iletildiği ve konunun çözümü için Sayın Şahin’inde devreye girip gerekli görüşmeleri yapacağı öğrenildi.

YÖK’ün isim sorunu çıkartmasının sebebinin ne olduğuna anlaşılamazken, konunun kısa süre içinde olumlu yönde nihayete ermesi Karabük ve Safranbolu vatandaşlarca bekleniyor…

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ