Hoşgeldiniz  

Türkiye’yi Temsil Edecek Sporcular Yetişecek

Okan Küçük | 22 Mayıs 2018 | Genel A- A+

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile hayata geçirilen, Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında çalışmalar başladı. 

       Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Karabük il merkezi ve ilçelerinde İlkokul 3’üncü sınıfta okuyan öğrencilerin her biri için oluşturulan özel tarama merkezlerinde 20 metre sürat koşuşu, el kavrama kuvveti, çeviklik testi, geriye sağlık topu atma, dikey sıçrama, esneklik, oturma yüksekliği, kulaç uzunluğu, vücut ağırlığı, boy uzunluğu, antropometrik ölçüm ve performans test protokolleri uygulanmaya başladı. 

       Karabük’te Merkez Kapalı Spor Salonunda 81 il ile birlikte dün başlayan proje çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Kemal Çeber, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse’den bilgiler aldı. 

       Merkez Spor Salonunda oluşturulan 8 istasyonda yeteneklerini ve süratlerini sergileyen öğrencilerin elde ettikleri süreler ve veriler Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gönderilen cihazlar vasıtasıyla otomatik olarak Bakanlık Merkezindeki veri toplama merkezine ulaşıyor. Değerlendirme sonucunda yetenekli öğrencilere temel spor eğitimleri verilerek, branşlara yönlendirilerek ülkemizi temsil edecek sporcular yetiştirilecek. 

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

Ramazan Etkinlikleri Devam Ediyor

Şehit Ercan Hırçın Ortaokulu Öğrencilerinden Örnek Davranış

Safranbolu’da Ramazan Tüm Coşkusu İle Devam Ediyor

Sahura Nasrettin Hoca Tiplemesiyle Kaldırıyor

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle