logo

Türköz’ün 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı

Safranbolu Kaymakamı Mehmet TÜRKÖZ Muhtarlar Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu

Türköz: Muhtarlık müessesesi, vatandaşımızın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesi için kamu ve yerel yönetimler arasında ki en önemli basamaktır.
Muhtarlarımızın, hizmetlerinin hatırlanması, sorunlarının konuşulması ve problemlerine çözüm üretilmesi amacıyla 2015 yılında “19 Ekim” günü Muhtarlar Günü olarak ilan edilmiştir.
Demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlık müessesesi, yerel demokrasinin en eski örneği, Devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir.
Muhtarlarımız mahalle ya da köyde Devletimizi temsil etmekte, halkımızla Devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir.
Devletin temsilcisi olarak faaliyet gösteren bütün muhtarlarımızın, görevlerini sağduyu içerisinde ve samimi olarak gerçekleştirmeleri en büyük temennimizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, mutluluk ve görevlerinde başarılar diliyorum.

Muhtarlık müessesesi, vatandaşımızın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesi için kamu ve yerel yönetimler arasında ki en önemli basamaktır.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ