logo

Türköz‘ün Sarıkamış Şehitlerini Anma Mesajı

Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz Kaymakamlığın internet sitesinden Sarıkamış şehitlerini anma mesajı yayınladı

Türköz ; Çetin kış şartları altında, on binlercesi tek kurşun bile atamadan Sarıkamış’ta şehadet şerbeti içen yaklaşık 90 bin şehidimiz, Aziz Milletimizin gönlünde çok müstesna ve ulvî bir yere sahiptir. Bu vesileyle şehitlerimizi, şahadete erişlerinin 106. sene-i devriyesinde Milletçe şükran ve minnetle anıyoruz.

Bu kutlu makama Sarıkamış’ta ulaşmış kahraman yiğitlerimizin yazdığı tarih, Devletimizin kuruluşunda da çok önemli bir rol oynamıştır

.Merhum Akif’in;

“Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor, Bir hilal uğruna Ya Rab, ne güneşler batıyor” dediği gibi, orada şehadet şerbetini içen 90 bin güneş, bu coğrafyada hilalin hâkim, ay yıldızlı bayrağımızın da bâki kalacağını tüm dünyaya ilan etmiştir.Bugün bizler millet olarak o kahramanların canlarıyla bedelini ödedikleri bu vatanda, tüm mazlum ve masumların umudu olmaya devam ediyoruz. Kahraman şehitlerimizden aldığımız mirasla Vatanımızı ve Devletimizi her türlü işgal, tehdit ve darbe girişimine karşı canlarımız pahasına koruduk ve koruyacağız.Bu duygu ve düşünceler içerisinde Sarıkamış’taki şehitlerimiz başta olmak üzere, Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde, bölücü ve yıkıcı terör örgütleri ile yapılan mücadelelerde, 15 Temmuz ihanet girişimi sırasında ve gönül coğrafyamızın her bir karışında şehadet mertebesine eren tüm kahramanlarımızı minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz Kaymakamlığın internet sitesinden Sarıkamış şehitlerini anma mesajı yayınladı

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ