Hoşgeldiniz  

Twitter Fenomenleri KBÜ’de Üniversitelilerle Buluştu

| 12 Mart 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

Shakespeare’in dünyaca ünlü oyunu “Romeo ve Juliet”in kahramanlarının iletişim çağında sosyal medya fenomenleri olarak ele alındığı ‘Twitter Fenomeni Romeo ve İnstagirl Juliet’ adlı tiyatro oyunu geçtiğimiz günlerde  Karabük Üniversitesi 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonunda öğrencilerle buluştu.

Karabük Üniversitesi Sesli Düşünme Kulübü organizasyonuyla Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) tarafından sahneye konulan “Twitter Fenomeni Romeo Instagirl Juilet” adlı tiyatro oyunu sosyal medya bağımlılığına dikkat çekti.Dünyanın profesyonel anlamda sosyal medya temalı ilk yetişkin tiyatro oyunu olma niteliğine sahip oyuna, öğrenciler tarafından ilgi yoğun oldu. Oyunda Romeo Twitter fenomeni ve sürekli sosyal medya hesaplarını kontrol eden ve takipçilerinin sayısıyla mutlu olan kullanıcı, Juliet ise sosyal medya hesapları kullanmazken sosyal medyaya sonradan merak salmış Instagram kullanıcısı olarak izleyicinin karşısına çıktı. Sosyal medyaya mizahi bir dille yer verilen oyunda, sosyal medya bağımlılığına ve etkilerine dikkat çekildi.  Sahnelenen oyunda oyuncu olarak Tolga Canbeyli, Sıla Kılıçkaya, Hakan Bahadır Polat, Kenan Etisgen, Kerem Büyüktaş, Onur Alagöz, Sena Kahraman, Serap Agalar rol aldı.

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere görüntülendi

İmamlara Fetö Operasyonu

Zeytin Dalı Operasyonuna Anlamlı Destek

YUNUS DEĞİRMENCİ , OKAN KÜÇÜK’E KONUŞTU

Feyzioğlu: “Çünkü bu proje 2013’te  pkk’yla elele faaliyet yürüten, fetönün hepimiz tarafından bilinen projesidir.”

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle