logo

Ufka Yolculuk’tan Vali Gürel’e Ziyaret

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nın 9’uncusu için tanıtım faaliyetlerini yürüten Karabük İlim Kültür Derneği ve Genç Eksen İzcilik ve Spor Derneği üyelerinden oluşan İl Komisyonu Başkanı İkram Doğan beraberinde Komisyon üyeleri Şaban Özkan ve İsmail Bıyıklı ile birlikte Vali Fuat Gürel’i makamında ziyaret ederek yarışma hakkında bilgi verdi.

Yarışma hakkında Karabük Valisi Fuat Gürel’e bilgiler veren İl Komisyonu Başkanı İkram Doğan, “9. Ufka Yolculuk Kültür Yarışması kayıtları 18 Ocak 2021 tarihinde başladı, yarışmaya katılmak isteyen herkes https://www.ufkayolculuk.com internet sitesinden ücretsiz başvurularını yapabiliyorlar. Sınav 11-12 Nisan 2021’de tüm Türkiye’de online olarak yapılacak. Dereceye giren yarışmacılara çeşitli hediyeler verilecek. Bu yıl 9.’su düzenlenen yarışmada doğal ve sağlıklı beslenme, günlük egzersiz ve aktiviteler, uyku düzeni, bağışıklık sistemi ve hastalıklardan korunma, koruyucu hekimlik uygulamaları, öz denetim ve ruh sağlığı, aile içi iletişim, temizlik gibi birçok konunun üzerinde durularak “Sağlıklı Yaşam” kavramının önemine değinilecek. Yarışmada İlkokul Kategorisinde “Nereden Geliyor Bu Sesler?”, Ortaokul Kategorisinde “Bir Acayip Yolculuk” ve Lise Kategorisinde  “Sağlık Olsun!” eserinden sorumlu olunacak.”ifadelerini kullandılar.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Fuat Gürel, 9. Ufka Yolculuk Kültür Yarışması’nın ülkemiz ve ilimiz için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Ufka Yolculuk’tan Vali Gürel’e Ziyaret

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ