Hoşgeldiniz  

Ulaştırma Operasyonel Programı Fotoğraf Sergisi Açıldı

Okan Küçük | 27 Temmuz 2017 | Genel A- A+

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından yürütülen Ulaştırma Operasyonel Programı (UOP) bünyesinde projelerin yer aldığı sergi açılışı düzenlendi.
Karabük Tren Garı’nda yer alan sergi vatandaşların beğenisine sunuldu. 700 milyon avronun üzerinde yatırım yapılan 415 kilometrelik Irmak-Karabük-Zonguldak Demir yolu Hattı’nın Rehabilitasyonu ve Sinyalizasyonu Projesi; Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren 56 kilometrelik Köseköy-Gebze Kesiminin Rehabilitasyonu ve Yeniden İnşası Projesi, 378 kilometrelik Samsun-Kalın (Sivas) Demir yolu Hattının Modernizasyonu Projesi’ne ilişkin doğa, insan ve teknoloji odaklı 44 sanatsal fotoğraf yer aldı.
Daha önce Haydarpaşa,Sirkeci ve Zonguldak garlarında açılan sergi Karabük’te 29 Temmuz’a kadar ziyaretçilere açık olacak
Proje Tanıtım Ekibi Lideri Tamer Altınay, gazetecilere yaptığı açıklamada, projenin 700 milyon avronun üzerinde bir yatırım olduğunu aktararak, teknik bilgiler verdi.
Projelerin gerçekleştiği illerde halka ne yapıldığını anlatmak için sergiler açtıklarından kaydeden Altunay, “Sergide, projelerin nasıl gerçekleştiği, zorlu doğa koşullarıyla nasıl başa çıkıldığını gösteren ve sanatsal içeriği de olan fotoğraflar yer alıyor burada. Karabük bu çalışmaların yer aldığı duraklardan bir tanesi. Cumartesi günü akşamına kadar sergimiz açık ve halkımız tarafından gezilebilir” dedi.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle