Hoşgeldiniz  

UMKE Su Altı Ve Su Üstü Kurtarma Eğitimi Projesi Başladı

Okan Küçük | 02 Mayıs 2018 | Genel A- A+

BAKKA 2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Karabük İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve başarılı bulunarak destek almaya hak kazanan “UMKE Su Altı ve Su Üstü Kurtarma Eğitimi” projesi Karabük’te başladı.

                Proje kapsamında 10 kişilik UMKE personeline 10 gün boyunca 80 saat süreyle teorik ve uygulamalı eğitim verilecek. Eğitim 5 gün Karabük il merkezindeki Olimpik yüzme havuzunda, 5 gün ise Amasra ilçesinde denizde gerçekleştirilecek.  Proje sonundaki eğitimler sonrasında “Sualtı ve su üstü kurtarma” konusunda eğitim alan tamamı gönüllülerden oluşan sağlık personelleri yaşanabilecek boğulma-arama kurtarma vakalarında Karabük ve Bölge halkına hizmet verecekler.

            Eğitim Projesinin ilk etabı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirildi.  Türkiye Su Altı Federasyonu Bronz Cankurtaranlık ve Tek Yıldız Dalış Eğitim Sertifikasına sahip uzman eğitimciler tarafından 10 Umke personeline teorik eğitim ve uygulamalı olarak Suda Kurtarma Pratikleri  Eğitimi verildi.

           Eğitimin 2. Etabı 7-11 Mayıs 2018 tarihlerinde Bartın ili Amasra ilçesinde gerçekleştirilecek.

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

Şehit Ailesine Şahadet Belgesi Ve Hizmet Anısı Teslim Edildi

Yenice’de, Serdar Dereli; Sesleri

Ulupınar’ın 1 Mayıs Kutlama Mesajı

Yenice’de HES Konferansı Verilecek

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle