logo

Umuda Uzanan Kardeş Eli

Karabük İlkokul öğrencilerinin Ayda Bebek’e yazdıkları kardeşlik ve dayanışma mesajlarıyla yüklü mektuplar ailesine ulaştırılmak üzere postaya verildi.

30 Ekim 2020 tarihinde İzmir’de yaşanan 6.9 şiddetindeki deprem, yıkıcı etkilerini İzmir’de gösterse de 83 milyon insanımızın acıları ve umudu paylaştığı bir dayanışma ruhunu ortaya koymuştur. Depremden 91 saat sonra kurtarılan Ayda GEZGİN küçücük bedeniyle umudun adı olmuştur. İlimiz öğrencileri Ayda’nın hayata tutunma mücadelesine kayıtsız kalamayarak dayanışmanın en saf ve temiz anlamını yükledikleri mektuplarıyla dile getirdiler.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ konuyla ilgili olarak: “Ülkemiz bir deprem ülkesi ve bu türden acıları en derinden yaşayan çocuklarımızı korumak ve bilinçlendirmek öncelikli görevimiz. Gönüller arasında köprü kuracak bu mektuplar aynı zamanda öğrencilerimizin deprem konusundaki duyarlılığını da gözler önüne sermektedir. Öğrencilerimizin o büyük yüreklerinden süzülen nağmeleri bizleri hem duygulandırmış, hem de gururlandırmıştır. Kocaman yürekli yavrularımızı sevgiyle kucaklıyorum. Onları yetiştiren öğretmenlerimize bizi biz yapan hasletlerimizi öğrencilerine aktardıkları için teşekkür ediyor; bu vesileyle İzmir depreminde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tedavisi devam etmekte olan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Karabük İlkokul öğrencilerinin Ayda Bebek’e yazdıkları kardeşlik ve dayanışma mesajlarıyla yüklü mektuplar ailesine ulaştırılmak üzere postaya verildi.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ