logo

“Umut” ile “Doğru Su Tasarrufu”

Su kaynakları; iklim değişikliği, aşırı su tüketimi, sulama, enerji ve üretim faaliyetlerindeki yanlış uygulamaların baskısı altında azalırken, dünya genelinde her geçen gün su kıtlığı çeken milyonlarca insana yenileri eklenmektedir. Türkiye, yıldan yıla daha az yağış almakta, derelerimiz, akarsularımız, göllerimiz kurumakta, içilebilir su kaynaklarımız azalmaktadır. Gerekli tedbirler alınmadığı takdirde çok kısa bir süre sonra ciddi bir su sıkıntısı ile ülke olarak karşılaşmamız kaçınılmaz. 

Karabük il Milli Eğitim Müdürlüğü Bu kapsamda; öğrencilerin bilinçli su tüketimi konusunda farkındalık kazanmaları, tasarruf kavramını genç yaşlardan itibaren içselleştirmeleri, toplumda da konu ile ilgili bir farkındalık oluşturulması amacıyla kısa film yarışması düzenlenmiş olup, yarışma teması olarak “su tasarrufu” belirlenmiştir. Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nce bu amaçla ülke genelinde kısa filim yarışması düzenlenmiştir. İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve çekimleri Cumhuriyet Anadolu Lisede gerçekleştirilen  ” Umut ”  adlı filmin kahramanları da okul, öğretmen ve öğrencileri oldu.

Su tasarrufunun önemini ve bilinçli su tüketimine dikkat edilmediğinde dünyamızı bekleyen tehlikelere öğrenci gözüyle dikkat çeken “Umut” adlı eser Müdürlüğün YouTube kanalına yayımlandı.

Su kaynakları; iklim değişikliği, aşırı su tüketimi, sulama, enerji ve üretim faaliyetlerindeki yanlış uygulamaların baskısı altında azalırken, dünya genelinde her geçen gün su kıtlığı çeken milyonlarca insana yenileri eklenmektedir.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ