logo

Ünal- Güneş Karabük İçin Çalışıyor…

Ak Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş‘in çalışmaları Karabük‘e hizmet ve yatırım olarak dönmeye devam ediyor. Karabük’e yatırım ve hizmetlerin gelmesi için son olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘yı ziyaret eden vekiller, Ovacık ilçemize 12 Milyon TL’ye malolacağı öngörülen 10 yataklı Entegre Devlet Hastanesi yapım işi için ihale tarihi aldılar.

Ayrıca diğer talepler arasında yer alan Safranbolu Yenimahalle 6 Hekimli Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri yapım işinde ise; proje ve yaklaşık maliyet çalışmalarının onaylandığı ve ihale aşamasına geçildiği de öğrenildi.

Vekillerin ısrarlı çalışmaları sonucunda Safranbolu’ya yeni bir aile sağlık merkezi ve 112 acil sağlık hizmetleri çalışmaları başlatılmış olup 1 Milyon 250 Bin TL’lik ödeneğinde taahhüt altına alındığı ifade edildi.

Bu önemli hizmetlerin yanı sıra , Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde Covid-19 PCR test laboratuarı kurulumu için 120 Bin TL ödeneğin tahsisi, Tıbbi Sarf ihtiyaçları için ise   100 Bin TL ödeneğin tahsisi ve Safranbolu İlçe Devlet Hastanesinin ihtiyaçları için  60 Bin TL ödeneğin tahsislerininde çıkartıldığı öğrenildi.

Konuyla ilgili ortak bir basın açıklaması yapan Vekiller şunları ifade etti.

“Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret eden Vekiller Karabük’ümüzün sağlık alanındaki yatırımlarını ve projelerini değerlendirmek üzere Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin KOCA başta olmak üzere en son Sağlık Bakanlığı Yatırım Hizmetleri Genel Müdürümüz Hüseyin İNCEÖZ ile yaptığımız görüşmelerimiz neticesinde aynı gün “Ovacık 10 Yataklı Entegre Devlet Hastanesi” yapım işi ihale tarihi 24.11.2020 olarak belirlenmiştir. Takribi 12.000.000 TL civarında bir yatırım olacağı tahmin edilen hastane binasının kullanım alanı 3.143  olacaktır.

Ziyaretlerimizde dile getirdiğimiz taleplerimiz arasından yer alan Safranbolu Yenimahalle 6 Hekimli Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri yapım işinde ise; proje ve yaklaşık maliyet çalışmaları onaylanmış ve ihale aşamasına geçilmiştir. Bakanlığımız ile görüşmelerimiz sonucunda 1.250.000 TL’lik ödenek ise taahhüt edilerek İlimiz Safranbolu ilçesinde sağlıklı hayat merkezi, yeni bir aile sağlığı merkezi ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu yapılabilmesi için çalışmaları başlatılmıştır.

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde Covid-19 PCR test laboratuarı kurulumu için Bakanlığımız tarafından 120.000 TL ödeneğin tahsisi sağlanmış olup, Tıbbi Sarf ihtiyaçları için ise   100.000 TL ödenek tahsis edilmiştir. Ayrıca Safranbolu İlçe Devlet Hastanemizin ihtiyaçları için  60.000 TL ödenek tahsis edilmiştir.

            Ülke olarak zor günler geçirdiğimiz bu süreçte hizmetlerin ve yatırımların devam etmesi, gecikmemesi ve bütçenin ayrılması noktasında AK Parti Karabük Milletvekilleri olarak elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Bu Güzel hizmetlerin ilimize kazandırılmasında desteklerini esirgemeyen  Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin KOCA başta olmak üzere tüm bakanlık yetkililerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, Karabük’ümüze ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyoruz.

      Niyazi Güneş Dış İşleri Komisyonu Üyesi Cumhur Ünal Kit Komisyonu Üyesi”

Ak Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş’in çalışmaları Karabük’e hizmet ve yatırım olarak dönmeye devam ediyor.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ