logo

Ünal ” Karabük’ümüzün doğuşu ve Kuruluş Günü’dür “

Ak Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal 3 Nisan Demir Çelik Fabrikalarının Temellerinin Atılması ve Karabük’ün Kuruluşunun 84. Yıl Yıldönümü ile ilgili açıklama yaptı

Vekil Ünal yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi

” Bugün yerli ağır sanayimizin ilk ve en büyüğü olan Karabük Demir Çelik Fabrikalarının temelinin atıldığı ve aynı zamanda, Cumhuriyet şehri Karabük’ümüzün doğuşu ve Kuruluş Günü’dür. 

          3 Nisan 1937’de Demir Çelik Fabrikalarının temelinin atılmasıyla şehir olma süreci başlayan Karabük’ümüz, 1953 yılında ilçe, 6 Haziran 1995 de Türkiye’nin 78’inci ili olmuş ve bugün de 244 bini aşan nüfusa sahiptir. Karabük’ümüz, ülkemizde şehirleşme ve sanayileşmenin birlikte kurulduğu ilk planlı sanayi kentlerinden birisi olarak AK Parti hükümetlerimiz döneminde de ülkemizin her alanında yaşanan gelişim ve değişimden faydalanmış, bugün modern Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda önde gelen illeri arasında yerini almıştır.

          Türkiye Sanayisinin kalbi ve öncüsü olan Kardemir ise, uzun yıllar boyunca ülkemizdeki sanayileşmeye öncülük etmiş, ülkemizin her köşesine kazandırılan birçok eserin içerisinde yerini almıştır. Bizlerde Karabük’ümüzü ve Kardemir’i daha ileriye taşımanın ve her alanda öncü bir il olmasının mücadelesini sürdürmekte Bizden sonra gelecek nesillere teslim etmek için emanet aldığımız Karabük’ümüzü, hep birlikte, el ele, tek yürek halinde, daha ileriye taşımanın gayreti içerisinde olmaya devam edeceğiz.

          Bu güzel vesile ile Karabük Demir Çelik Fabrikalarının temellerinin atılması ve Emeğin Şehri Karabük’ümüzün Kuruluşun 84. Yılını tebrik ediyor, tüm hemşehrilerime saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum. “

Bugün yerli ağır sanayimizin ilk ve en büyüğü olan Karabük Demir Çelik Fabrikalarının temelinin atıldığı ve aynı zamanda, Cumhuriyet şehri Karabük’ümüzün doğuşu ve Kuruluş Günü’dür.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ