logo

Ünal -Köse ve Mescier’den Regaip Kandili Mesajı

Ak Parti Karabük Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Cumhur Ünal; Regaip Kandili mesajı yayımladı. Ünal mesajında; ” Recep, Şaban, Ramazan Ayı’nı ve Kadir Gecesi’ni kapsayan üç ayların müjdecisi, kandiller zincirinin ilk halkası Regaip Kandili’ni hep birlikte huzurla idrak ediyoruz.

          Bu aylar, ilahi rahmetin oluk oluk aktığı, manevi huzur ve sükûnun gönüllere indiği kıymetli ve özel zamanlardır. Bu nedenle bu gün ve gecelerde Rabbimizin rızasını kazanmak için özellikle gayret edilmeli, müminlere sunulan fırsatlar değerlendirilmelidir. Bu mübarek vakitlerde ömrümüzün muhasebesini yapıp, yaratılış gayemizi yeniden idrak ederek, gönül dünyamız imar edilmelidir.  Bu mübarek günler, hayırlı amel ve güzel davranışlarla değerlendirildiği ölçüde, kazançlı ve bereketli zaman dilimlerine dönüşecektir. Yüce Rabbimiz üç ayları layıkıyla geçirip feyiz ve bereketinden olabildiğince istifade edebilmeyi cümlemize nasip eylesin.

          Bu duygu ve düşencelerle Karabük’lü hemşehrilerim başta olmak üzere tüm islam Âlemi’nin Üç Aylarını ve Regaib Kandilini tebrik ediyor, manevi atmosferi yüksek olan bu günlerin İlimize, Ülkemize ve İslam Âlemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Elif Köse’den Regaip Kandili Mesajı

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Regaip Kandili nedeni ile yayımladığı mesajda kandillerin manevi duyguları en yoğun şekilde yaşadığımız, özel günler olduğunu söyledi.

Başkan Köse mesajına şöyle devam etti ” Hicri takvime göre Recep ayındaki ilk perşembeyi cumaya bağlayan gece Regaip Kandili’dir.

Kandiller sevgi, hoşgörü ve kardeşlik iklimi içerisinde yüreklerimizi huzurla dolduran özel günlerdir. İbadetlerimizi yerine getirdiğimiz kandiller, manevi duygularımızı da en güzel ve en yoğun şekilde yaşamamıza vesile olmaktadır.

Manevi dünyamızı zenginleştiren Regaip Kandili’ni kutluyor, başta Safranbolulu hemşehrilerim olmak üzere, ülkemize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini diliyorum.

Başkan Mescier’den Kandil Mesajı

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mescier, Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Mescier yayımladığı mesajında; ‘’ Rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edenlerin dualarının kabul olduğu, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı bir zaman dilimi olan mübarek üç aylara girmiş bulunuyoruz.

Bu mübarek gecenin şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa rahmet, bereket, sağlık ve huzur getirmesini yüce Allah’tan diliyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı can-ı gönülden diliyorum.’’ dedi.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ