logo

Ünal: ” Önemli olan Karabük’ün katma değerine fayda sağlayabilmek.”

Karabük Farklı Gazete İmtiyaz Sahibi Okan Küçük,  MÜSİAD Karabük Şube Başkanı  Cengiz Ünal’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette bir açıklama yapan Ünal; “Bir önceki Kurucu Başkanımız Ahmet Nur’dan, Allah razı olsun, Ahmet abi çok güzel görevler yaptı. Bize bu görevi  bırakırken genç arkadaşlar bunu daha ileriye götürecek kabiliyette ve güveniyoruz ifadelerini kullandı. Biz de  başarıyı sağlamak adına bütün yönetimle beraber canı gönülden çalışıyoruz.” dedi.

“Bölgemizdeki sel felaketinde hemen seferber olduk.”

Ünal; “MÜSİAD Karabük Şube Başkanlığı‘na gelmesiyle birlikte Bölgemizde sel felaketiyle karşılaşılması nedeniyle MÜSİAD olarak yaptıkları çalışmalarla ilgili de bilgi veren Ünal;  “İlk göreve gelir gelmez Kastamonu,Sinop ve Bartın civarında ve Karabükümüz’de de kısmen olmak üzere sel felaketi oldu. Hemen  Sayın Valimizle irtibat kurduk, yeni yönetimimizle görüştük. Bu memleketimize gelen bir felaket ne yapabiliriz, ne yapılacaksa hep beraber el birliği ile yapalım dedik.  Sayın Valimizle irtibatımızda gıda yardımı ihtiyacını öğrendik. Bir de  sahada halkında kullandığı önemli bir köprü var. Bununla ilgili bakım onarım tadilat ve korkulukların yapılması gerekti, onu ya da yaptık. O gece yaklaşık bin, bin beş yüz civarında üç dört tane fırını ayakta tutarak biran önce Kastamonu ve Bartın’a özellikle hem kendi araçlarımızla hem   üyelerimizin araçlarıyla destekler gönderdik. Oralardaki MÜSİAD Başkanlarımızla temasa geçip  Karabük adına geçmiş olsun dileklerimizi ilettik, neler yapabiliriz diye istişareler yaptık, ihtiyaçlarını göndermeye çalıştık.  Özellikle  Karabük Valimizin görevlendirildiği Şenpazar ve Kastamonu da  önemli görevler yapıldı. Biz hemen ertesi gün  burdan gittik,  saha ekibimiz çalışmalara başladı. Hatta Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Bey de geldi, personellerimize teşekkürlerini etti, başarılar diledi.” Dedi.

“Derdimiz, Ahmet abiyle beraber yürüttüğümüz bu bayrağı,  Karabük’ün her noktasında tekrar dalgalandırmak.”

 Yönetimle beraber hareketli bir noktada olduklarını vurgulayan Ünal; “ Bir önceki kurucu başkanımız Allah razı olsun Ahmet Nur  abi çok güzel görevler yaptı ve bize de zaten  bırakırken genç arkadaşlar bunu daha ileriye götürecek kabiliyette ve güveniyoruz dedi. Biz de onun güvenini açığa çıkarmak, başarıyı sağlamak adına bütün yönetimle beraber canı gönülden çalışıyoruz. Yönetimimiz ve yönetim kurulumuz güzel iş insanlarından kurulu Okan Bey , siz de tanıyorsunuz. Onlarla beraber Karabük’ün bir çok noktasında iş insanları  adına bulunmak istiyoruz. Derdimiz, Ahmet abiyle beraber yürüttüğümüz bu bayrağı,  Karabük’ün her noktasında tekrar dalgalandırmak. Pandemiden dolayı ara verdiğimiz konuları biraz daha hareketlendirmek, üye ziyaretleri yapmak ve hatır sormak.” İfadelerinde bulundu.

“Yeri geldiğinde  Esnaflarımızın Cumhurbaşkanımıza Kadar İletilecek Konularda Gene Merkezimiz Bizimle Beraber Hareket Edecek.”

 MÜSİAD Genel Merkezininde   üye olan ve olmayan bütün iş insanlarının dertlerini dertlenme yönünde bildirimi olduğunu ifade eden Ünal;  “Yani küçük- büyük esnaf yok dediler. Esnafların  bir meselesi olur, ihtiyacı olur   veya Genel Merkezimize iletecek bir konusu olursa bunlar raporlandığında Karabük başkanıyla beraber biz her türlü Bakan Yardımcımıza , Bakanımıza, Cumhurbaşkanımıza kadar ileteceğimiz konular olur dediler. Bu konuda açık çek verdiler, biz de bundan çok  memnun kaldık. Bütün üye ziyaretlerimizde arkadaşlarımıza bunları dile getiriyoruz. Tazelenme süreci diye bir süreç var MÜSİAD’ın, bunu bütün üye arkadaşlarımıza anlattık,  bütün yönetimimize anlattık.  Onlar da bu konudan çok memnunlar.”  Dedi.

“Önemli olan istihdam oluşturmak.”

Konuşmasının sonunda, biz bize gelemeyen esnafın  ayağına da gideriz dedik böyle bir tabirimiz de var, diyen Ünal; “ Nihayetinde burası bir iş insanlarının beraber olduğu cemiyet hayatı. Aynı zamanda biz şunu da dedik siyasetin önünde veya arkasında değiliz omuz omuzayız. Çünkü  iş insanları da bu sistemin bir parçası.  Önemli olan istihdam oluşturmak, iş alabilmek, Karabük’ün katma değerine fayda sağlayabilmek ve Türkiye çapında da dünyaya ihraç yapabilecek iş insanlarıyla da bu işi büyütmek derdimiz bu bizim.” Diyerek sözlerini noktaladı.

                Not: Bilindiği gibi MÜSİAD çok karıştırılmaya çalışılmış, dışarıdan çomaklar sokulmuş, Başkanlık süreci farklı yönlere çevrilmeye çalışılmıştı. Ama gelinen süreçte  MÜSİAD Karabük Şubesi teamüllerine uygun bir şekilde hareket ederek, yönetim içinden biri olan Cengiz Ünal’ı başkan yaparak, geleneğini bozmadı. MÜSİAD’da yetişen içeriden birinin Başkan olmasının, önceki başkan  Ahmet Nur’un başarısı olduğu ve bugüne kadar kurumu çok iyi temsil ettiği de orta da…

Ünal: “Siyasetin önünde veya arkasında Değiliz, Omuz Omuzayız.”

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ