logo

Ünal TBMM’de KARDEMİR’i Konuştu.

Geçtiğimiz hafta TBMM’de bir konuşma yapan ve KARDEMİR’deki Bağımsız Yönetim Kurulu Üyelerini “Atanan bu üyeler, aileler arasındaki husumetten istifade ederek KARDEMİR ve Karabük’ten ziyade kendilerine çıkar sağlamaya çalışmaktadırlar.”şeklinde eleştiren CHP Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy’un konuşmasına bugün Ak Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal’dan cevap geldi.

Bağımsız üyelerin KARDEMİR’in menfaatlerini koruduğu gibi yönetim içi denge unsuru olduğunu söyleyen Ünal; özellikle KARDEMİR Başkan Vekili olan Ömer Faruk Öz’e ve tüm yönetim kurulu üyelerine emeklerinden dolayı teşekkür etti. Ünal’ın konuşmasının tamamı aşağıdadır.

“Atatürk’ün Emriyle 3 Nisan 1937’de Kurulan Karabük Demir Çelik Fabrikası ‘’KARDEMİR’’ Sektöründe Katma Değer Üretirken, İş ve Aş Kapısı Olarak Karabük’e Hayat Vermeye Devam Etmektedir.

KARDEMİR 300 Bin Tona Düşen Üretimden 2002 Sonrası AK Parti Politikaları ve Kardemir Yöneticileri Sayesinde Bugün 2.8 Milyon Ton Üretim Yapan, Ray ve Tren Tekeri de Dahil Olmak Üzere Ürün Çeşitliğini Artırmış Bir Fabrikadır. Bugün Kardemir Yönetiminin 11 Üyesinin 4 Tanesi SPK Tarafından Atanan Önceki Dönem AK Parti Milletvekilliği Yapmış Bağımsız Üyelerdir.

Bağımsız Üyelerimiz Özellikle Kardemir’in Menfaatlerini ve Çıkarlarını Korumak İçin Gayret Ederken Yönetim İçi Denge Unsuru Olarak da Önemli Görev Üstlenmektedirler. Özellikle Üstün Gayretlerinden Dolayı Bağımsız Üye ve Yönetim Kurulu (Başkan Yardımcısı) Olan Ömer Faruk ÖZ’e Bağımsız Üyelerimize Kardemir İçin Mücadele Veren Tüm Yönetim Kurulu Üyelerimize ve Kardemir’e Emeği Geçenlere Teşekkür Ediyorum.

Kardemir Çalışanlarımıza ve Karabüklü Hemşehrilerimize

Selam ve Saygılarımı sunarım.”

Ak Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal; TBMM’de yaptığı konuşmada Kardemir Bağımsız Yönetim Kurulu Üyerine tam destek verdi.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ