logo

Ünal ve Güneş Sorunu Çözdü

Ak Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, Safranbolu ya yapılacak olan Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi konusundaki isim sorununu çözdü.

Konuyla ilgili bir yazılı basın açıklaması yapan Ünal ve Güneş, “Safranbolu’lu hemşehrimiz; Bay sinema lakabıyla Türk Sineması’nın ünlü isimlerinin başında gelen Türker İnanoğlu’nun Safranbolu ilçemize yaptırmakta olduğu iletişim fakültesine isminin verilmesi ile ilgili konuyu Yök Başkanlığına ilettik.

Sayın Türker İnanoğlu, Safranbolu ilçemiz ve Karabük ilimizin önemli bir şahsiyeti ve de değeridir. Yök Başkanlığı ile yaptığımız görüşme neticesinde, Sayın İnanoğlu’nun yaptırmakta olduğu binaya Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi ismi verilecektir. Bunun yanında, bina tamamlandığında bina içerisinde Türker İnanoğlu müzesinin kurulması ve Türker İnanoğlu Araştırma Merkezi kurulmasıda gündemimizde bulunmaktadır.
Bu vesile ile öncelikle SayınTürker İnanoğlu’na ilçemize kazandıracağı Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi için halkımız adına çok teşekkür ediyor, şahsına sağlık ve afiyet diliyoruz.”dediler.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ