logo

Ünal ve Güneş’ten KARDEMİR Açıklaması

Kasım ayında yapılacak olan Kardemir Seçimli Genel Kurulu öncesi Başbakan Yardımcılığı, Devlet Bakanlığı, TBMM Başkanlığı ve Karabük Milletvekili görevlerinde bulunmuş olan Karabük’ün siyasi Ağabeyi ve halihazır da Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olarak görev yapan Mehmet Ali Şahin‘in KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı olması için Karabüklülerin talebine Ak Parti Karabük Milletvekillerinden de destek geldi.

Bilindiği üzere Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Haddeciler Derneği Başkanı Pehlivan Baylan, Ak Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Y. Mehmet Ceylan, Ak Parti Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz ve Emekliler Derneği Başkanı Celal Bulut, Kardemir’de son dönemdeki sıkıntıların çözümünün adresinin Mehmet Ali Şahin olacağının, Şahin’in Başkan olmasıyla birlikte KARDEMİR’deki sıkıntıların çözüleceğine inandıklarını içeren açıklamalar yapmışlardı.

Konuyla ilgili bir açıklama da Ak Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş‘ten geldi. Her iki vekil ortak yayınladıkları basın açıklamasında Önümüzdeki  dönem  Karabük  kamuoyunun  hassasiyetlerini  taşıyan  bir  yönetim kurulunun teşekkül edeceğine inanıyoruz. Bu oluşumda Elbette   2002’ den bu yana yakın ilgisini Kardemir üzerinden hiç esirgemeyen Bölgemizin Siyasi Büyüğü Sayın Mehmet Ali ŞAHİN beyin isminin anılması bizleri de ziyadesiyle memnun etmiştir, diyerek şu açıklamaları yaptılar.

“Bilindiği gibi Kardemir geçmişte dönem dönem sıkıntılı yıllar geçirmiş hatta 95 yılına gelindiğinde kapanmanın eşiğine gelmiştir.Karabük kamuoyunun haklı tepkisiyle ve oluşan gerekçelerle özelleştirme sürecine girilmiş ve özelleşmiştir.Özelleşme  döneminde  de  sıkıntılı  süreçlerden  geçmiştir. 

Ancak  2002  yılında  AK Parti’nin iktidara gelmesi ile birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ve yöremiz siyasi büyüğü Sayın Mehmet Ali ŞAHİN beyin destekleriyle Kardemir yeniden kendini ve ünitelerini yenileme imkanı bulmuştur.Kardemir 300 bin tonlara düşen üretim kapasitesini bugün 2.8 milyon tonlara çıkarmış ve ürün çeşitliliğini artırmıştır.

Ray, Tren tekeri ve Savunma Sanayiinde kullanılan nitelikli çelik üretimi gibi katma değeri yüksek ürünleri üretimine ilave etmiştir. Kardemir birlik beraberliği yakaladığı her dönemde daha güçlü olmuş ve büyümüştür. Bu durum Karabük’e ve çalışan emekçilerine her zaman güven vermiştir.

Son günlerde Kasım ayı içinde yapılacak olan Kardemir Yönetim Kurulu seçimiyle ilgili olarak ve gerekse bağımsız üyelerin  belirlenmesi hususunda Karabük kamuoyunda çeşitli görüşler dile getirilmektedir.Kamuoyunda  dile  getirilen görüşleri hassasiyetle  takip  etmekteyiz. İlgili ve yetkili makamlarında aynı hassasiyetle takip ettiklerine inanmaktayız.

Önümüzdeki  dönem  Karabük  kamuoyunun  hassasiyetlerini  taşıyan  bir  yönetim kurulunun teşekkül edeceğine inanıyoruz.Bu oluşumda Elbette   2002’ den bu yana yakın ilgisini Kardemir üzerinden hiç esirgemeyen Bölgemizin Siyasi Büyüğü Sayın Mehmet Ali ŞAHİN beyin isminin anılması bizleri de ziyadesiyle memnun etmiştir. Takdir edilir ve kabul ederlerse bu görevi layıkıyla yapacağından şüphemiz yoktur.Yeni oluşacak yönetimle birlikte Kardemir’in üretim, istihdam, idari ve teknolojik kapasitesinin artmasından, büyümesinden ve  yükselmesinden her Karabük’lü gibi bizlerde memnuniyet duyacağız.

Kasım ayında  yapılacak  Olağan  Genel  Kuruldan  Kardemir  ve  Karabük  adına memnuniyet verici kararların çıkacağına inancımızla birlikte;şimdiden kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyor, Karabük’lü hemşehrilerimize ve Kardemir çalışanlarımıza sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. “

Ak Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş’ten KARDEMİR ve Mehmet Ali Şahin açıklaması

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ