Hoşgeldiniz  

Ürkmezer 1 Ekim Yaşlılar Günü Mesajı Yayınladı

Okan Küçük | 01 Ekim 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

            Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeni ile bir mesaj yayınladı.

        Mesajına, Birleşmiş Milletlerin 1990 yılında 1 Ekim Gününü “Dünya Yaşlılar Günü” olarak belirlediğini hatırlatarak başlayan Ürkmezer şöyle devam etti; “Milli ve manevi değerlerimizi yaşatarak, bunların gelecek nesillere aktarılmasında köprü görevi üstlenen; tecrübenin temsilcisi yaşlılarımız, bizim en kıymetli hazinelerimizdir.

        Milletimiz, büyüklere saygı göstermeyi, küçüklere sevgi anlayışıyla birleştirmiş, böylece toplumsal huzuru, milli birliği, sosyal yardımlaşma ve dayanışma olgusunu güçlü tutmayı başarmıştır. Yaşlılarımız, yaşanmışlıklarıyla geçmişimiz, örnek aldığımız tecrübeleriyle geleceğimizdir. 

        Onların sorunlarını çözmek, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamak tek başına devletimizin değil, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur. Bizleri bu günlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak, gereken saygıyı ve ihtimamı göstermek, toplum olarak hepimizin görevidir. Bu duygularla tüm büyüklerimizin ‘1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutlar, minnet ve şükran duygularımla, yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

EN SON HABERLER
© 2017 karabük haber, karabük haberleri, karabukajans78/ Karabük Farklı Gazete,karabük güncel haber,karabük haberler, Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle