Hoşgeldiniz  

Uysal; basın mensuplarıyla birarada…

| 24 Aralık 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

AK Parti Teşkilatı Karabük Basını ile Kahvaltı’da buluştu

Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz, Ak Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, Ak Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Osman Uzunoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Belke, İl ve Merkez İlçe Yönetimi, Karabük basını ile bir araya geldi.

          Karabük basınını tamamının katıldığı program da, AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayımız Prof. Dr. Burhanettin  Uysal, Karabük Milletvekilliği döneminde başlamış olduğu KARDEMİR Kavşak Projesini  tanıttı.

Uysal: “Kardemir Kavşak projemiz ete, kemiğe büründü.”

       Uysal; Karabük’ün öncelikli sorunlarından birinin trafik sorunu olduğuna dikkat çekti. Uysal: “ Tüm projelerimizi bir anda anlatmak ta mümkün ama biz projelerimizi zamana yayarak açıklamayı düşündük. Bu şekilde hem basın mensuplarının hem de Karabüklülerin ilgisini ve katkısını sağlamayı amaçladık. İlk toplantımızın gündem maddesini trafik olarak belirledik. Karabük’ün en önemli sorunlarından biri trafik. Belediye Başkan Adayı olduktan sonra bize ilk sorulan sorun trafik konusunda ne yapacağımız oluyor. Trafik probleminin olduğu yer de insanlar mutlu değildir. Stres, stresin getirdiği gerginlik ve sonrasında şiddet ortaya çıkabiliyor. Bu sorunu çözerek şiddetsiz, huzurlu bir ortamı sağlayacağız. Tabi bir günde de çözmek mümkün değil. Karabük’teki trafik sorunun çözülmesinde 2 önemli kurum var. Biri Karayolları Genel Müdürülüğü diğeri Belediyenin kendisinin yapacağı çözüm önerileri. Milletvekilliği dönemimde Karayolları’nın çözmesi gereken Kardemir Kavşağının projelendirilmesiyle ilgili çaba sarfettim. Karayolları’ndan günü kurtaran öneriler getirdiler ve o pansuman çözümleri kabul etmedim. Bu sorun çözülecekse şehrin önündeki 40-50 yıl düşünülerek çözümlenmeli.  O kapsamda  Kardemir Kavşak projemiz ete , kemiğe büründü. Bu Belediyenin projesi değil anlattığım gibi. Bu milletvekilliğinden gelen, takip ettiğimiz projemiz…

Uysal: “300 Milyon TL’lik bir proje bu.”

 Şimdi Milletvekillerimizin de desteğiyle bu işi gerçekleştireceğiz, diyen Uysal: “Yine akşam Karayolları Genel Müdürü, Karayolları Bölge Müdürü ve Valimizle birlikte toplantı yaptık. Karayolları’nın  Kardemir Kavşağına birinci öncelik vermesini sağladık. Çok kısa sürede bunun ihaleye çıkması kararını aldık. İnşallah önümüzdeki kısa süre de Ulaştırma Bakanımızı da ziyaret ederek seçim öncesi ve ya sonrası bunun ihaleye çıkmasını sağlayacağız. Bugün için minimum 300 Milyon TL’lik bir proje.” dedi.

Uysal: “Karayollarının yapması gereken işi, Belediye olarak ben yapacağım derseniz, Karabük halkına haksızlık etmiş olursunuz.”

       Bu belediye bütçesi ile yapılabilecek bir proje değil, diyen Uysal; “Yapılmaya çalışılsa bile Karayolları’nın yapması gereken bir işi Belediye olarak ben yapacağım derseniz Karabük halkına haksızlık etmiş olursunuz. Harcamanız gereken yere parayı harcamayıp  başka yere parayı harcayacak olursanız Karabük bundan kazançlı çıkmayacaktır. Devlet yatırımlarını devlet, belediye yatırımlarını belediye yapacak olursa bundan Karabük halkı kazançlı çıkacaktır. Ayrıca şehrin içerisinde de yeni düzenlemeler yapılması gerekiyor. Bu konu bir sonraki gündem maddemiz olacak ve detaylı bir şekilde anlatacağız.” diyerek Kardemir Kavşak Projesinin görsel tanıtımını izleterek projeyi anlattı.


 

Karabük Ankara girişinden Öğlebeli Mahalesine hayat verecek yeni bir kol yapıyoruz. Terminale oradan bir kol yapıyoruz. Bunun devamında Namal Petrol’ün önüne devam edecek. Bugünkü Valilik binasından bir köprüyle KBÜ ye de direkt giriş yapılacak.  kesintisiz, hiç bir yol kesişmesine bağlı olmaksızın Karabük’e giriş yapan  devam ediyor. Kamyon garajının yanından  Kardemir’in cüruf sahasına geçilecek ayrı bir yol yapacağız. Kardemir’den gerekli izinler alındı. Bu şekilde şehir merkezine giren tırlar da içeride olmayacak. Oraya bir de katlı otopark yapılacak. Yolun girmediği yer gelişmez bu yaptığımız projeyle Öğlebeli Mahallesi de gelişecek. Namal Petrolün önünde battı-çıktı olacak ve duraksama olmaksızın Safranbolu yönüne akış sağlanacak. Burası 200 Evler ve Esentepe’den gelen trafiğin ortadan kaldırılmasına yarayacak ve  yüksek istifadesi olacak. 3 kademeli bir geçiş olacak. Yani 3 katlı bir geçiş ile burayı geçmiş olacağız.

          Bu projeyle bağlantılı olarak Milletvekilliği döneminden gelen Çevre Yolu projemiz var. Bu projemiz Çevre yoluyla entegre olan bir kavşak düzenlemesi olacak. Çevreyolu projesi kısa zamanda yapılacak bir proje değil, bunların projeleri de milletvekili dönemimizde yapıldı, projeleri çizildi.Birinci derecede önemli ama bugün için önemli olan Kardemir kavşağı yapılması öncelikli ve acil olarak yapılan kardemir kavşağı olacak.  Bunlar belediye ve karayolları işbirliğiyle yapılacak projelerdir. 

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle