Hoşgeldiniz  

Uysal: ” En iyi yönettiğiniz hizmet bu mu?”

Okan Küçük | 20 Şubat 2019 | Genel A- A+

       

      Ak Parti Belediye Başkan Adayı Burhanettin Uysal, Başkan Vergili’nin üniversiteye  çok büyük katkı sağladığı bunun da en büyük örneği bugün Valilik binası olarak kullanılan  binayı üniversiteye  Tıp Fakültesi olarak tahsis ettiklerini söylüyor  diyerek şu açıklamaları yaptı.

        Uysal:” PART TIME BELEDİYE BAŞKANI , bu tahsis işlemini ben mi talep ettim ? Sizler mi talep ettiniz ? *Üniversitenin büyümesi için mi üniversiteye tahsis ettiniz yoksa siyasi baskılardan kurtulmak için mi verdiniz ?
*Bu binanın yapılmasında ne kadar masraf yaptınız?
*Valiliğe devredilirken belediye bütçesinden ne kadar harcama yapıldı?
*Valilik buraya ne kadar harcama yaptı? Bu arada rektörlüğün yaptığı harcamayı unutmayalım!
*Yapılan tadilat harcamaları bu binanın yapım maliyetini geçti mi ? Geçmedi mi?
*Bu binayı kullanmakla Karabük Belediyesine ne kadar zarar ettirdiniz?
*PART TIME BELEDİYE BAŞKANI , siz kendi işletmelerinizde , böyle bir binayı on yıl atıl bırakarak hiç ticaret yaptınız mı?
*PART TIME BELEDİYE BAŞKANI , Koç Holding’den daha iyi Karabük’ü yönettiğinizi, Avrupanın en iyi yönetilen belediyesi seçilmeniz gerektiğinizi söylüyorsunuz.Ben şimdi size soruyorum ;Bu bina sizin ustalık eseriniz mi ? En iyi yönettiğiniz hizmet bu mu ?
*Bu binadan Karabük Belediyesi ne kadar zarar etti?
*Bu binanın vebalini nasıl ödeyeceksiniz?
*Her şeyden önemlisi Allah’ın Karabüke bir lütfu olarak kendinizi tanımlamasaydınız.
*PART TIME BELEDİYE BAŞKANI , bütün kazançlarınız on yıllık belediye başkanlığı dönemindeki belediyeye kazandırdıklarınız ki ben buna inanmıyorum , sadece bu binada kaybettiklerinizi karşılıyor mu?
*2019 seçimleri yaklaşıyordu bunu valiliğe tahsis ettiniz.Tahsisde bir ücret aldınız mı? Almadınız mı?
*Ücret almadıysanız Karabük halkının mülkünü neden tahsis ettiniz?
*Bir siyasi kurtuluş olarak bu binayı belediyenin elinden çıkarmış olmanızı üzüntüyle karşılıyorum.
31 Mart akşamı Karabük halkı bunun hesabını soracaktır ! Öbür tarafta Cenab-ı Allah yardımcın olsun diyorum.”dedi

 

Karabük Belediye Başkanı Prof.Dr.Burhanettin Uysal Valilik Açıklaması

PART TIME BELEDİYE BAŞKANI , bu tahsis işlemini ben mi talep ettim ? Sizler mi talep ettiniz ? *Üniversitenin büyümesi için mi üniversiteye tahsis ettiniz yoksa siyasi baskılardan kurtulmak için mi verdiniz ?*Bu binanın yapılmasında ne kadar masraf yaptınız?*Valiliğe devredilirken belediye bütçesinden ne kadar harcama yapıldı?*Valilik buraya ne kadar harcama yaptı? Bu arada rektörlüğün yaptığı harcamayı unutmayalım!*Yapılan tadilat harcamaları bu binanın yapım maliyetini geçti mi ? Geçmedi mi?*Bu binayı kullanmakla Karabük Belediyesine ne kadar zarar ettirdiniz?*PART TIME BELEDİYE BAŞKANI , siz kendi işletmelerinizde , böyle bir binayı on yıl atıl bırakarak hiç ticaret yaptınız mı?*PART TIME BELEDİYE BAŞKANI , Koç Holding’den daha iyi Karabük’ü yönettiğinizi, Avrupanın en iyi yönetilen belediyesi seçilmeniz gerektiğinizi söylüyorsunuz.Ben şimdi size soruyorum ;Bu bina sizin ustalık eseriniz mi ? En iyi yönettiğiniz hizmet bu mu ?*Bu binadan Karabük Belediyesi ne kadar zarar etti?*Bu binanın vebalini nasıl ödeyeceksiniz?*Her şeyden önemlisi Allah’ın Karabüke bir lütfu olarak kendinizi tanımlamasaydınız.*PART TIME BELEDİYE BAŞKANI , bütün kazançlarınız on yıllık belediye başkanlığı dönemindeki belediyeye kazandırdıklarınız ki ben buna inanmıyorum , sadece bu binada kaybettiklerinizi karşılıyor mu?*2019 seçimleri yaklaşıyordu bunu valiliğe tahsis ettiniz.Tahsisde bir ücret aldınız mı? Almadınız mı?*Ücret almadıysanız Karabük halkının mülkünü neden tahsis ettiniz?*Bir siyasi kurtuluş olarak bu binayı belediyenin elinden çıkarmış olmanızı üzüntüyle karşılıyorum.31 Mart akşamı Karabük halkı bunun hesabını soracaktır ! Öbür tarafta Cenab-ı Allah yardımcın olsun diyorum.

Prof.Dr.Burhanettin Uysal paylaştı: 19 Şubat 2019 Salı

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle