Hoşgeldiniz  

Uysal: “Karabük’ün Hayallerini Birlikte Geçekleştireceğiz.”

Okan Küçük | 20 Aralık 2018 | Genel, haber A- A+

          Ak Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Prof.Dr. Burhanettin Uysal, Karabük FARKLI Gazete’yi ziyaret etti.

            Ziyarete ; Uysal ile birlikte, AK Parti Karabük Merkez İlçe Başkanı Osman Uzunoğlu, AK Parti Karabük İl Kadın Kolları Başkanı Saime Öksüzoğlu, AK Parti Karabük İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Belke, ve beraberindeki heyet katıldı.

“Parmakla Gösterilen Bir Üniversiteyi Kurduk”

Ziyarette bir açıklama yapan Uysal; “Karabük Üniversitesinin kurucu rektörlük görevinde KBÜ’yü sıfırdan Türkiye’de parmakla gösterilen bir Üniversite haline Karabüklülerin Karabüklü İşadamlarının ve KARDEMİR’in katkılarıyla  getirdik. Üniversitemizin bugünkü 53 Binlik öğrenciyle dolu bir  hale gelmesi  o kadar kolay olmadı. Binaları ve bölümleri açmak için gecemi gündüzüme kattım.” dedi.

“Araç Çayı Islahının İhaleleri Gerçekleştirildi.”

          Uysal; “Karabük Milletvekilliği döneminde de Sayın Mehmet Ali Şahin ile birlikte  hem meclis çalışmalarına katıldım ,hem de Karabük’ün yatırım programlarını takip ettim. 

             Milletvekilliği  süreci   içerisinde  yaptığımız çalışmaları içinde en çok dikkat çekeni  Araç Çayı Düzenlemesi.Biliyorsunuz bu benim rektörlük dönemimde ki hayallerimden bir tanesiydi. Rektörlük dönemimde de Araç Çayının önünü kapatarak orda kano  yarışlarını düzenli olarak 4-5 yıl gerçekleştirdik. Yani bu çay bir düzenle yapılacak olursa Karabük için bir külfet değil bir nimet olabileceğini o dönemlerde göstermeye çalışmıştık.”diyerek Milletvekilliği döneminde gerçekleştirilen bazı projeler hakkında bilgiler verdi.

“MERMER DE KAVŞAK DÜZENLEMESİ YAPTIK”

         Uysal: ” Milletvekilliği dönemimiz de  Eskipazar’da biliyorsunuz sizde çok fazla haber yaptınız orada neredeyse haftada bir can mal kaybı olan trafik kazası meydana geliyordu. Bu amaçla da mermerde bir kavşak düzenlemesi yapıyoruz. Tabi bunun için daha önceleri proje ihaleleri gerçekleştirilmişti. Bölge müdürümüzü Eskipazar’a getirdik. Oradaki halkın taleplerini yerine getirmek adına orada toplantılar gerçekleştirmiştik. Proje ihalelerine çıkmıştık. Projelerini yapmıştık .Ve bunu da artık ihale yaparak yapım projesini gerçekleştirdik.” dedi.

“Cumayanı Kavşağının İhalesi Yapıldı. Mermer ve Cumayanı Kavşaklarının Ekonomik Boyutu 130 Milyon TL”

           Uysal: “Üçüncüsü de  yine sizin çok fazla haber yaptığınız Cumayanı’nda  köyün ortasında geçen karayolu çok fazla ölümlü kazalara neden oluyordu.Orada ki insanların can ve mal güvenliğini sağlamak adına orada da bir kavşak gerçekleştiriyoruz.Bunun da ihalesini yaptık.Her iki projenin maliyeti 130 milyon liralık bir yatırım gerçekleştiriyoruz. Tabi Karabük halkının en fazla beklemiş olduğu Kardemir Kavşağında ki proje.Bunun için Milletvekilliği Döneminde Ulaştırma Bakanımızla görüştük. İnşallah Belediye Başkanı olduğumuzda Karabük Milletvekillerimizle uyumlu ve koordineli bir şekilde bunu da gerçekleştireceğiz.” şeklinde konuştu.

“İmam Hatip Lisesi’nin Olduğu Alana Tıp Fakültesi Yapılacak. Fidanlık’a da İHL Yapılacak”

         Tabi bunun yanında Milletvekilliği dönemimde  benim çok üzerinde durduğum bir proje daha vardı , diyerek sözlerini sürdüren Uysal; ” İmam Hatip Lisesi’nin bulunduğu yerden kaldırılarak başka yere götürülmesi ve imam Hatip Lisesi’nin bulunduğu yere de Tıp Fakültesinin yapılmasıdır.Evet sağlık sektöründe Karabük’te çok önemli gelişmeler oldu. Karabük üniversitemizde Tıp Fakültemizi açtık ama gerçek manada da bir başarıyı elde edemedik.Çünkü;Tıp Fakültesi kurmak o kadar kolay bir şey değil. Şimdi bu öğrencilerimizin eğitim ve araştırma hastanesinden faydalanabilmesi için Tıp Fakültesinin İmam Hatip Lisesinin olduğu yere yapılması gerekiyor.Bunun içinde çok uzun zamandır gayret gösteriyorduk.Zaten depreme dayanıklı olmadığını tespit etmiştik.Bunun üzerine hayallerimiz kurduk ve fidanlık bölgesine çok güzel bir İmam Hatip Lisesinin ihalesini gerçekleştirdik.” dedi.

YÜZME HAVUZUNUN BULUNDUĞU YERE GERÇEK MANA DA GENÇLİK MERKEZİ İNŞA EDECEĞİZ. BU DA REKTÖRLÜKTEN GELEN BİR HAYALİMDİ.”

              Uysal,  kurmayı planladığı Gençlik Merkezi konusunda ise; “Üniversitemizin girişinde yüzme havuzunun bulunduğu yerde çok güzel bir arazi var.  Milletvekilliği dönemimde bunu ilgili Bakan Bey’e bunu arz ettim. Bakan  Bey de  Spor Toto’yla reklam gelirlerinden karşılamak kaydıyla bunu kabul etti.50 bini aşan bir öğrencimiz var. Ve orada Türkiye’de 3.sü yapılacak olan  buz sporlarının yapılacağı bir salon inşa edeceğiz.Ve bu salona bağlı olarak ta en alt katı tamamen otopark mevcut olan ve üst katlarında öğrenci çalışmalarının yapılacağı odalar, konferans salonları ve en üst katında da Araç Çayına bakan yerlerde de kafeteryaların bulunduğu gerçek manada bir gençlik merkezi inşa edeceğiz. Bununda maliyeti 22 milyon lira olacak buda benim rektörlükten gelen bir hayalimdi. Bunu da Belediye Başkanı olduğumuz da Milletvekili arkadaşlarımızla koordineli bir şekilde gerçekleştireceğiz, inşallah.” ifadelerinde bulundu.

AĞIZ DİŞ SAĞLIK MERKEZİNİ AĞIZ DİŞ HASTANESİNE ÇEVİRDİK.YANİ HİÇ BİR KARABÜKLÜ BU KONUDA BAŞKA BİR ŞEHİRE GİTMEYECEK ARTIK.”

              Millevekilliği dönemimdeki çalışmalarımdan biri de ağız diş merkezini hastaneye çevirmek oldu diyen Uysal; ” Yani Türkiye’de 20’nci Hastane bu. Sonuçta Karabük’ümüz Türkiye’nin 20. Büyük şehri değil. Bu konu da Milletvekilliği dönemimiz de gerekli çalışmaları yaptık. Hastaneye çevirmekle Karabük ne kazandı diyenlere, söyleyelim. Yeni kadrolar yani burada ameliyatından tutun, ağızla ilgili her türlü tedavinin yapılacağı kadrolar buraya ihdas edilecek, ediliyor. Bu kadroların kullanabileceği alet edavat araç ne varsa bunların hepsi buraya gelecek.Karabük’te ağız diş problemi olan hiçbir arkadaşımız başka bir şehire tedavi amaçlı gitmeyecek.Bilakis çevre illerden buraya insanların gelmesini temin edeceğiz. Bu kendi kendi kendine olmadı yani . Milletvekilliği dönemimizdeki ciddi emeklerimizle, gayretlerimizle oldu.” dedi.

“150 Yataklı Bir Ek Binayı Planladık.”

                Yine Milletvekilliği dönemimiz de sağlık sektörüyle ilgili olarak  eğitim ve araştırma hastanemiz de bir kapasite artırımına gittiklerini ifade eden Uysal; “150 yataklı bir ek bina yapıyoruz. Bu 150 binalı ek bina yapıyoruz ama aşağı yukarı mevcut hastanenin büyüklüğünde bir hastane oraya gerçekleştiriyoruz.Bunun için 2 yıldır arazisini temin etmekle uğraştık. Çünkü Kardemir anonim şirketine ait olan yerler var ormana ait olan yerler var, devlet su işlerine ait olan yerler var, hazineye ait olan yerler var. Bunların tek bir tapu altında toplanması amacıyla çok büyük mücadele verdik ve her şeyden de önemlisi Kardemir anonim şirketinden o araziyi sağlık bakanlığına devrini gerçekleştirerek yatırım planına aldırma imkanını bulduk.Ve bugün mevcut hastanemizde ki eksiklikleri giderecek ve önümüzde ki 20-30 yıl Karabük halkının ihtiyaç duyacağı yeni birimleri de yapacağımız yeni ek binaya ilave ederek Karabük’ün uzun dönemli bir sağlık problemini de çözülmüş olacak, inşallah.

           Yani tabi sadece bunlar değil ziyaretimiz de tek tek hepsinden bahsetmiyorum. İleri ki ziyaretlerimiz de yine anlatırım.Ama şunun bilinmesini isterim,  Bu yukarıda bahseetiğim projelerin   en az 2 yıllık bir evveliyatı var devlet bunlara başladı ve bugün sonuçlarını  aldık ve daha da alacağız. Bunlar Milletvekilliği dönemimdeki çalışmalarımın bir ürünü.” dedi.

“KARABÜK HAVAALANI HAYALLERİMDEN BİRİYDİ İNŞALLAH BAŞKAN OLDUĞUMDA BUNU GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ.”

          Başkan seçildiği takdirde Karabük ve Karabük Üniversite’nin gelişmesi için gece gündüz çalışmaya  ve öğrencileri Karabük merkeziyle birleştirme, buluşturmaya, öğrencileri Karabük merkezine çekmeye yönelik önemli çalışmalara da imza atacaklarını söyleyen Uysal, Devam eden bir Karabük havaalanı projemiz var. Bu benim hayallerinden biri idi. Projeler çizildi, hemen Karabük Üniversitenin üst tarafında rektörlüğümüz bunun arazisini kamulaştırma çalışmasını yapıyor. Tabi kamulaştırma kolay olmuyor. İnşallah Belediye Başkanı olduğum takdirde bu havaalanı bitecek.” Dedi.

“Tecrübe Arıyorsanız Karabük’te en Tecrübelilerdenim.Karabük’ün İlk Valisiyle ve Sonraki Her Yöneticiyle Çalıştım.”

              Karabük’ün en tecrübeli kişilerinden birisiyim, diyen Uysal;  “Ben Karabük’ün ilk Valisi olan Cemal Ayman Bey ile çalıştım ve tabi ondan sonra gelen tüm yöneticilerle çalıştım, yani her zaman Karabük’ü ve Karabükün sorunlarını bilen birisiyim. Tecrübe diyorsanız en tecrübelilerden biri benim. Karabük’ün konularını, sorunlarını ve çözümlerini en iyi bilenlerden bir benim.” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÖNEMİNDE KARABÜK’Ü PARMAKLA GÖSTERİLEN BİR İL YAPACAĞIZ.”

               Rektörlük dönemimde , Karabük Milletvekilliği dönemimde  Karabük’ün konuları, sorunları ve çözümleriyle ilgili bir çok çalışma yaptım, diyerek sözlerini sürdüren Uysal; “Karabük Belediye Başkanı olduğum zaman geçmişte üzerinde çalıştığım projelerin, ödeneklerini çıkarttırdığımız projelerin , ve yeni projelerimizin hayatiyete geçmesi noktasında Ankara’yı da etkin bir şekilde değerlendireceğim. Nasıl rektörlüğüm zamanında üniversitemizi parmakla gösterilen bir üniversite yaptıysak, belediye başkanlığımız döneminde de parmakla gösterilecek bir Karabük’ü Karabük’ün her bir ferdiyle birlikte yapacağız. Biz iş başına geldiğimizde herkesin Belediye Başkanı olacağız.Kimsenin şüphesi olmasın , seçimleri de inşallah farklı bir şekilde, fark atarak kazanacağız ” ifadeleriyle Karabük FARKLI Gazete ve Karabük Ajans 78 Haber Sitesi Sahibi Okan Küçük’e yaptığı ziyareti sonlandırdı. 

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle