Hoşgeldiniz  

Uysal’dan Karabük Ajans 78 Ziyareti…

Okan Küçük | 18 Şubat 2015 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

 Ak Parti Karabük Milletvekili A.Adayı  Eski ” Karabük Üniversitesi Rektörü” Prof.Dr.Burhanettin Uysal, Karabük Ajans 78’i ziyaret etti.Karabük Ajans 78′ olarak kurumumuzu  Milletvekili Aday Adayı olarak  ziyaret eden  ilk kişi de  Uysal , oldu. 

*r1

Samimi açıklamalar yapan Uysal; sohbet sırasında  Milletvekili seçildiği taktirde yapacağı çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Uysal “Karabüklüyle en güzel işler  yapılır biz Karabük halkı ile biz çok güzel işler gerçekleştirdik. Bizi her zaman desteklediler, teşekkür ediyoruz.” dedi.

    *r2

“HAVACILIK OKULU OLUP, HAVAALANI OLMAYAN TEK İLİZ.”

     Uysal, çarpıcı açıklamalar yaptı. Havaalanı olmadan Karabük’ün süper ligde olması mümkün değil diyen Burhanettin Uysal: ” Dünyaya entegre olmak için  Karabük Havalanımızı mutlaka yapacağız. Havacılık okulu olup, havaalanı olmayan tek iliz. Daha önceler de havaalanı yapılacak yer yok deniyordu.  Yerimiz  var. Ve Karabük Havalanını nasip olursa biz yapacağız.” dedi.

*r3

 “KBÜ’de RAYLI SİSTEMLER TEST MERKEZİ OLUŞURACAĞIZ.YURT DIŞINA GİDEN PARALAR ÜLKEMİZDE KALACAK. BU BÜYÜK BİR ADIM OLACAK.”

*

Ak Parti Karabük Milletvekili A.Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal,  Raylı Sistemler Mühendisliği Bölümünün Türkiye’de başka hiçbir yerde bulunmadığını,  söyleyerek  “Karabük, raylı sistemler alanında ülkemizin lokomotifi olacak ve hep başarılara doğru çekecek. Raylı sistemler alanında ülkemizde hatta dünyada bir merkez olma yolunda hızla ilerliyoruz. Üniversitemizde raylı sistemler konusunda bir test merkezi oluşturacağız. TCDD ve KARDEMİR ile birlikte çalışacağız. Öncelikle raylı taşıma sistemleri kurulacak. Testler için 5 kilometrelik bir alan özel olarak hazırlanacak. Yurt dışında yaptırmak zorunda kalınan ray sistemleri ile ilgili gerek kalite, gerek teknoloji, gerekse olması gereken standart testleri oluşturacağımız bu alanda yapılacak.”derken  Oluşturulacak bu merkezde Türkiye’de sadece KBÜ’de yetişen raylı sistemler mühendislerinin uygulama yapabileceğini ifade etti.Bunu gerçekleştirerek  5 Milyar dolarlık bir ekonominin,  yurt dışına gidecek olan paranında ülke de kalacağını belirten Uysal, Bu sadece Karabük için değil Ülkemiz içinde atılmış büyük bir adım olacak dedi.

*r12

” TÜRKİYE’DE İLK VE TEK TIP MÜHENDİSLİĞİ SAYESİNDE TÜRK MÜHENDİSLER YERLİ TIBBİ CİHAZLAR GELİŞTİRECEKLER.”

Türkiye’de ilk ve tek   “Tıp Mühendisliği ” bölümü  sayesinde Türk mühendisler, yerli tıbbi cihazlar geliştirecek diyen Uysal;  Üniversitedeki sadece bu bölümün bile Türkiye’de önemli  bir açığı kapatacağını ifade etti.

000_0012 kopya

 “Ülkemizin doktorların ve tedavide kullanılan cihazların ve aletlerin yapımında daha çok dışa bağımlılık var. Bu açığı kapatmak için bölüm açtık. Bölümde akademisyen sıkıntımız yok. Ülkemizin ilk tıp mühendisi olacaklar. “Tıbbi cihazların yüzde 83’ü  yurt dışından alınıyor. Bu, ülkemize çok büyük külfet getiriyor. Tıbbi cihazları ithal etmek yerine doktorlarımızın istekleri doğrultusunda yeniden tasarlayarak ihtiyaçları gidermek ve hatta ihraç etmek  milletvekili olduğumuzda  hedeflerimiz arasında. “

*000_0013 kopya

ÜNİVERSİTENİN İÇİNE BİR TEKNOKENT KURULACAĞINI VE   bunun müracatlarını da yaptıklarını ifade edn Uysal,  yaptıklarımız var  , inşallah Karabüklü hemşehrilerimizin destek ve dualarıyla Milletvekili olmamız halinde  yapamayıp hayata geçireceklerimiz var. Raylı Sistemler Test Merkezi, Tıbbi Cihaz Test Merkezi, Karabük Havalanı, Teknokent , Spor Müsabaka Merkezi  gibi önemli  hedeflerimizi hayata geçirerek Karabük’ümüzü dünyaya entegre bir süper lige çıkaracağız. Bunların hepsini halkımızın destek ve duasıyla yapacağız.”

*r4

“BEN EN RAHAT ULAŞABİLECEK BİRİYİM.  BİZE KIZ VERMEYE BİLE GELDİLER.”

*

Sohbet sırasında bir ilginç anısını da anlatan Uysal;  bakınız Karabük’te bugün en rahat ulaşılabilecek kişi benim. Bu şehirde yaşayan herkesin büyük bir rahatlıkla ulaşacağı kişi benim. Rektörlüğüme dönüp bakınız. Siz araştırmacı gazetecisiniz. Bakınız Rektörlüğümde beni arayan ya da Üniversite’ye gelen herkes ile hasbihal etmişizdir. Bir keresinde bir amca beni aradılar  sizinle görüşmek istiyorum dediler geldiler. Bakınız  bu amcanın kızını bir genç istiyormuş ,talipmiş. Bana kızı verelim mi diye sormaya gelmiş amca. Ne amcayı , ne kızı ne de  kıza talip olan genci tanımıyorum ama  kalkıp gelmiş amca bana soruyor kızı verelim mi diye… Tarafların işini gücünü sordum falan bir kanaat belirttim artık ama bakınız  biz bu şekilde olan biriyiz her şeyi Karabük halkıyla yaptık. Şimdi bir amca’da kalkıp gelmiş böyle bir hadise daha başka böyle sevgiyi , samimiyeti gösteren  olaylar da yaşadık. Yani diyeceğim o ki, biz ne yaptıysak Karabük halkıyla yaptık ve Karabük halkının destek ve duasıyla nasipse yine Karabük’e hizmet etmeye talibiz. Biz Rektör iken  nasıl idiysek , nasip olur Vekil olursak yine aynısı olacağız. Yani yine Karabük halkının en rahat bir şekilde ulaşacağı, derdini anlatacağı , çözüm bulacağımız kişi olacağız , biz buyuz… ” dedi.

*r5

Biz de Karabük Ajans 78 olarak kurumumuzu Ak Parti Milletvekili A.Adayı olarak ilk kez ziyaret eden eden Prof.Dr. Burhanettin Uysal Hocamıza ziyaretinden dolayı tekrar teşekkür ediyoruz. Hakkında hayırlı olmasını diliyoruz. Bakarsınız yakında bazı “amca” lar Ankara’ya da kız vermeye giderler, belli mi olur :))   Şurası belli ki Hoca’ya her daim ulaşmak mümkün olacak. Uysal, her daim Karabüklünün rahatlıkla ulaşabileceği biri olacak…

krb78ziyaret

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle