Hoşgeldiniz  

Uysal’dan Vergili’ye sert sözler…

Okan Küçük | 28 Şubat 2019 | Genel A- A+

        Okan Küçük’ün canlı yayınına katılan ve şu ana kadar   20 Binin üstünde kişiye erişilen  canlı yayında Ak Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Burhanettin Uysal, çarpıcı açıklamalar yaptı.

                 Program’da kendisine yöneltilen, Mevcut Karabük Belediye Başkanı ve Adayı Rafet Vergili’nin iftiraları o başlattı sözlerine cevap veren Uysal:; Her şey kayıtlıdır. Ben 24 Kasım 2018 Tarihinde aday olarak açıklandım. O güne kadar hiç bir sorun yoktu, diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.

           Uysal: “Mehmet Ali Bey’e de önce  Karabük’ün yatırımlarını engelleyen kişi, onu Karabük sokaklarında gezdirmem dedi. Sonra Mehmet Ali Bey, devlet adamıdır, Ankara’ya gidip çözmediğimiz hiç bir işimiz yok, dedi.”

           Uysal: “Benim adaylığım açıklandıktan sonra 24 Ocak’ta ilk proje tanıtımını yaptık.  Proje tanıtımını yapmamızla birlikte Rafet Bey, müthiş bir saldırıya geçti. Bize tüm iftiralara kayıtta var. Taki 12 Şubat 2019’da BRTV ‘de bunlara cevap vermek zorunda kaldım. Aksi takdirde söylenenleri kabullenmiş oluyorsun ve halkta bunu böyle görüyor.

             Şahsıma yapılan iftiraları anlatmıyorum. Ama Rafet Bey’in çok farklı bir ruh hali var. Sabah başka, akşam başka. İkincisi Rafet Bey’in ilkeleri yok, sadece çıkarları vardır. Bunun altını çiziyorum. Rafet Bey’in ilkeleri yok, sadece çıkarları var. Örnekleyelim; Sayın Mehmet Ali Şahin Bey’le ilgili çok iddialarda bulundu. Dedi ki; Karabük’e gelen tüm yatırımları durduran engelleyen kişi budur. Onu Karabük sokaklarında dolaştırmam, dedi. Aradan kısa bir süre geçti o bizim büyüğümüz, şehrimizin yetiştirdiği devlet adamıdır, Ankara’ya gittikte çözemediğimiz hiç bir iş yok, dedi.

          Uysal: ” Aradan 10 sene geçmiş,  Hüseyin Bey’e o ayakkabılar ayağını sıkmadı mı diyor.”

              İkincisi seçim arefesinde bir önceki belediye başkanı hakkında  sosyal medya hesabında “Hüseyin Bey o ayakkabı ayağını sıkıyor mu ?  diye yazdı. Altına da açıklama yapmış. “Benden önceki Belediye Başkanının temsil gideri 1 Milyon 200 Bin Tl, bu temsil giderlerlerinin için ayakkabı faturaları var, Hüseyin Bey,  o ayakkabılar ayağınızı sıkıyor mu? ” Aradan tam 10 sene geçmiş… Bir belediye başkanı bunu öğrenmişse kendisi bir idari soruşturma yapar, onu tazmin eder, eğer ayakkabı kendine alındıysa… Yok bu işlere girmek istemiyorsa, Savcılığa suç duyurusunda bulunur. Zimmetine para geçirmiştir, kendisine ayakkabı almıştır, diye. Ama bunlara girmiyor….

           Hüseyin Bey, o konunun açıklamasını yaptı  ben fakirlerin düğününü yapıyorum,sadece ayakkabı değil, elbise de bulabilirsin, ben belediye olarak fakir insanları evlendirdim, dedi. Hüseyin Bey’e teşekkür ediyorum, eline sağlık Hüseyin Bey, belediyecilik budur…” dedi..

        Canlı yayında yapılan  diğer açıklamaları da  sonraki haberlerimizde yayınlayacağız. Canlı yayının ilgili kısmının videosu aşağıdadır.

 

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle