Hoşgeldiniz  

Vali Çeber; “Herkes Engelli Adayıdır”

Okan Küçük | 11 Mayıs 2018 | Genel A- A+

Engelliler Haftası kapsamında, Türkiye Sakatlar Derneği Karabük Şube Başkanı Muhittin Yılmaz ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurumlarda özel eğitim gören öğrenciler ve çocuklar Vali Kemal Çeber’e ziyarette bulundu. 

                 Valilik toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette,İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Galip Sökmen, Türkiye Sakatlar Derneği Karabük Şube Başkanı Muhittin Yılmaz, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinden ve Milli Eğitim Özel Eğitim Okullarından gelen öğrenciler, çocuklar, velileri ve kurum idarecileri yer aldı. 

               Engellilerin sorunlarını çözmek ve toplumda var olduklarının farkına varılması noktasında yaptıkları çalışmalara her zaman destek veren Vali Çeber’e teşekkür eden Başkan Yılmaz, dernek faaliyetleri hakkında da bilgiler verdi. 

             Engelliliğin doğuştan olabileceği gibi insan hayatının herhangi bir döneminde meydana gelebileceğini ifade eden Vali Çeber, “Bir kaza sonucunda da insan engelli bir birey haline gelebilir. Engelli olmak kişilerin tercihi değildir, her insan potansiyel bir engelli adayı olduğunu unutmamalı.

            Engelli vatandaşlarımızın karşılaştıkları sorunların çözümünde ve duyarlılığın artırılmasında katkısı olan resmi kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza ve katkısı olan duyarlı tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

NECDET AKSOY’UN İHRAÇ KARARI İADE EDİLDİ

Dereli, Karabük’te değişimin yüzü…

Zabıta Ekiplerinden Ramazan Öncesi Ekmek Fırını Denetimi

ERTUĞRUL; 2018 PROJELERİNİ ANLATTI.

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle