Hoşgeldiniz  

Vali Çeber, Karabük’ün İl Oluşunun 23.Yıl Dönümünü Kutlama Mesajı Yayımladı

Okan Küçük | 06 Haziran 2018 | Genel A- A+

Karabük Valisi Kemal Çeber Karabük’ün İl Oluşunun 23. yıl dönümünü kutlama mesajı yayımladı.

     Mesajında şu ifadelere yer verdi;

     “Karabük Safranbolu’ya bağlı Öğlebeli köyünün 13 haneli bir mahallesi iken, 1941 yılında bucak, 3 Mart 1953 tarihinde ilçe, 6 Haziran 1995 tarihinde il olmuştur.  Karabük bugün, ilçeleri ile birlikte yaklaşık 245 bin nüfusa sahip bir Cumhuriyet kentidir. 3 Nisan 1937 yılında Atatürk’ün yönlendirmesi ile  “Fabrikalar Kuran Fabrika” olarak nitelendirilen Karabük Demir Çelik Fabrikası’nın temelleri atılmış ve ülkede ağır sanayi hamlesinin başlatıldığı yer olmuştur. Nüfus yoğunluğunun artmaya başladığı Karabük’te 25 Haziran 1939’da belediye teşkilatı kurulmuştur. 1941 yılında Safranbolu ilçesine bağlı bucak olan Karabük 3 Mart 1953 tarihinde 6068 sayılı kanunla Zonguldak İline bağlı bir ilçe haline gelmiştir. Karabük, 6 Haziran 1995 gün ve 22305 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 550 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Çankırı’dan; Ovacık ve Eskipazar ilçeleri ile Zonguldak’tan; Eflani, Safranbolu ve Yenice ilçelerinin birleştirilmesiyle Türkiye’nin 78. ili olmuştur. Her geçen gün biraz daha büyüyen gelişen, geleceği aydınlık, çağdaş bir kentin insanları olarak Ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz, havasını teneffüs ettiğimiz Cumhuriyet kenti Karabük’ümüzün il oluşunun 23. yıldönümünü kutluyoruz.”

FETÖ Şüphelisi 11 Muvazzaf Askerden 6’sı Adliyeye Sevk Edildi

Türkiye Şampiyonundan Vali Çeber’e Ziyaret

Ürkmezer, SAKEM Personeli İle İftar Yaptı

Yaşlı Kadın Bahçede Ölü Bulundu

 

Etiketler:

Anketler

Karabük ve Safranbolu Belediye Başkanı Kim Olsun ? ( Aynı IP adresi üzerinden bir kez oy kullanabilirsiniz.Tek seferlik oy verirken kutucuklardan 3 adayı seçebilirsiniz)

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

EN SON HABERLER

© 2017 karabük haber, karabük haberleri, karabukajans78/ Karabük Farklı Gazete,karabük güncel haber,karabük haberler, Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle