logo

Vali Fuat Gürel Koronaya Karşı Uyardı

Karabük Valisi Fuat GÜREL Karabükte artan koronavirüs’e karşı şu açıklamalarda bulundu

Kıymetli Karabüklüler;

Koronavirüsle mücadelemiz devam etmektedir. Ülkemizde vakaların görülmeye başlamasından bu yana Karabüklüler olarak kurallara uyarak vaka sayılarını kontrol altında tutmayı başarmıştık. Ancak, son birkaç haftadır İlimizde vaka sayılarında dikkate değer oranda artış gözlenmektedir. Vaka sayılarındaki artış, hastanemizde yatan hasta sayısını ve yoğun bakımda tedavi gören hasta sayısını giderek artırmakta ve maalesef sevdiklerimizin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanabilmektedir.

Mahalle bazında incelediğimizde ise vakaların en fazla görüldüğü mahalleleri şöyle sıralayabiliriz,

Karabük Merkez’de;
1- 5000 Evler Mah.
2-Yeşilmahalle Mah.
3-Şirinevler Mah.
4-100. Yıl Mah.
5- Karabük Mah.
6- Kayabaşı Mah.

Safranbolu’da ;
1- Emek Mah.
2- Esentepe Mah.
3-Barış Mah.
4- Bağlarbaşı Mah.
5- Bostanbükü Mah.

Diğer mahallelerde de dikkate değer sayıların olduğu görülmektedir.

Karabüklü hemşerilerimizden ricamız; bir müddet evlerimize misafir kabul etmeyelim, misafirliğe gitmeyelim. İl dışına zorunlu olmadıkça çıkmayalım, şehir dışındaki akrabalarımıza gelmemelerini söyleyelim. Toplu olarak bulunulan mekan ve ortamlardan uzak duralım.

Maske, mesafe ve temizliğe dikkat edelim.

Koronavirüsle mücadele hep beraber yapabileceğimiz ve birlik olduğumuzda başarabileceğimiz bir mücadeledir. Karabüklüler olarak bunun üstesinden geleceğiz inşallah…

Koronavirüsle mücadelemiz devam etmektedir. Ülkemizde vakaların görülmeye başlamasından bu yana Karabüklüler olarak kurallara uyarak vaka sayılarını kontrol altında tutmayı başarmıştık.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ