logo

Vali Fuat Gürel’in 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Karabük Valisi Fuat Gürel 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı gürel mesajında şu ifadelere yer verdi

Şanlı tarihimiz boyunca “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır” şiarıyla Bayrak, vatan ve mukaddesatımız uğruna “Gaza” anlayışıyla ardına bakmadan koşan asil kahramanlarımız; Şehit ve Gazilerimiz Aziz Milletimizin onur ve gurur abideleri olmuşlardır.

Bugün en önemli görevimiz, üzerinde yaşadığımız toprakları Vatan olarak bizlere emanet eden kahramanlarımızın aziz hatıralarını her daim canlı tutmak, gururlarına ortak olmak, onlardan devraldığımız şanlı mirası aynı ruh, ilham ve inanç ile gelecek kuşaklara aktarabilmektir. 

Ülkemizin her alanda göstermiş olduğu gelişme ve elde ettiği başarılardaki en önemli motivasyon kaynağımız şanlı ceddimizin dünya sahnesine şerefle yazdırdıkları şanlı destanlardır. Zorluk gücün, mücadele sabır ve sebat ruhunun, düşman ise milletimizin birlik ve beraberlik azminin kaynağı olmuştur.

Gazilerimiz vatanseverliğin, kahramanlığın ve fedakarlığın yaşayan abideleri, bu topraklarda gerektiğinde kahramanların da kahramanlıkların da ebediyete kadar var olacağının tüm dünyaya manifestosudur.

Türkiye Büyük Millet Meclisimiz tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik ve Mareşallik unvanının verildiği günün yıldönümünde Gaziler Günü’nü kutlamanın gururuyla Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatan sevgisinin eşsiz nişanesi aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor; gazilerimize ve şehitlerimizin aziz emanetlerine sağlık, huzur ve mutluluklar temenni ediyorum,

19 Eylül Gaziler Günümüz kutlu olsun.

Karabük Valisi Fuat Gürel 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı gürel mesajında şu ifadelere yer verdi

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ