Hoşgeldiniz  

Vali Fuat Gürel’in 3 Nisan Mesajı

Okan Küçük | 02 Nisan 2019 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

           Karabük Valisi Fuat Gürel 3 Nisan Karabük’ün Kuruluşu ile Bir mesaj yayımladı.

Gürel  mesajında:”Bugün Büyük ve Güçlü Türkiye’nin temellerinin atıldığı, Cumhuriyetin ilk yıllarında iktisadi bağımsızlığımızın en önemli unsurlarından yerli ağır sanayimizin ilk işletmesi “Fabrikalar Kuran Fabrika” ünvanıyla ülkemizdeki sanayi hareketinin öncüsü ve okulu olan Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarının temelinin atıldığı ve Cumhuriyet kenti Karabük’ün doğuşu ve Kuruluş Günü’dür.

Karabük, 20. Yüzyılın sanayi şehri, 21. Yüzyılın sanayi, turizm, bilim ve eğitim şehri olarak yurdumuzun hemen hemen her köşesine emeğin mührünü vurmuş olup, kuruluşunu kutlayan tek ildir.

Birçok medeniyetin yerleşim alanı olmuş Karabük her mevsim eşsiz renk cümbüşü doğası, binlerce yıllık tarihi bünyesinde barındıran yaşayan kültürel zenginliği, on binlerce gencimizin geleceği, sürekli gelişen, yenilenen, büyüyen sanayi altyapısı ile bugün de ülkemizin gurur ve övünç kaynağıdır.

Bu vesileyle Karabük Demir Çelik Fabrikalarının ve Karabük’ün Kuruluşunun 82. Yıldönümünü kutluyor, Türkiye’nin iktisadi kalkınma temellerinin Karabük’te atılmasına öncülük eden başta devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere emeği geçen tüm devlet büyüklerini, fabrikamızın bu günlere gelmesinde vesile olan tüm yönetici ve çalışanlarını minnetle ve şükranla anıyor, Karabüklü hemşehrilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle