logo

Vali Fuat Gürel’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Karabük Valisi Fuat Gürel 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı

Gürel mesajında Şu ifadelere yer verdi ; ” Aziz Milletimizin kahraman evlatlarının içinde bulunduğu durumun imkân ve şartlarını hiç düşünmeden, ardına bakmaksızın Vatan, Bayrak ve mukaddesat uğruna göreve atılarak büyük bir zaferle taçlandırdıkları, Asil Milletimizin yeniden varoluşunun timsali olan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 99. yıldönümünde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı milletçe birlik ve dirlik içinde kutlamanın sevinç, gurur ve heyecanı içindeyiz.

Tarihte emsali olmayan bu eşsiz destanın her bir satırı tarihi boyunca esarete boyun eğmemiş Aziz Milletimizin bağımsızlık ve hürriyet aşkı ile kahraman ordumuzun azim, cesaret ve fedakarlığı ile yazılmıştır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde O’nun “Bağımsızlık, uğruna ölmesini bilen toplumların hakkıdır” veciz sözlerini Yüce Milletimizin birlik, azim, sebat ve kararlılığıyla tarihte eşi, benzeri görülmemiş eşsiz bir destana dönüştürdüğü bu büyük zafer, ebediyete kadar başı dik ve onurlu yaşama kararlılığımızın ölmez bir abidesi olarak bizler için büyük bir ders ve azim bir ilham kaynağıdır. 

15 Temmuz 2016 gecesi de Milletimizin genciyle yaşlısıyla, çoluğuyla çocuğuyla Ülkemizin bekasına kastetmek cüretini gösteren hainler karşısındaki asil duruşu kahraman ecdadından miras olarak devraldığı kutsal emaneti damarlarındaki asil kanın her nüvesine nakşetmiş olduğunun ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ilelebet payidar kalacağının en önemli göstergesidir.

Büyük Zafer’in yıldönümünde Milletimizin alî hedefleri çerçevesinde Ülkemiz her alanda atmış olduğu büyük adımlarla tarihte hep olduğu gibi bölgemizde ve dünyanın her yerinde barış, kardeşlik, huzur ve istikrar tohumlarını yeşertmeye devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle Karabüklü hemşehrilerimin nezdinde Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlar, başta Cumhuriyetimizin banisi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere şanlı tarihimizin her döneminde bu toprakları bize ebedi vatan yapma uğrunda “Ölümü de Öldüren” Aziz Şehitlerimizi rahmetle anarken, onların aziz emanetlerini ve gazilerimizi minnet ve şükranla selamlıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. dedi.”

Karabük Valisi Fuat Gürel 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ