logo

Vali Fuat Gürel’in Yeni Yıl Mesajı

Karabük Valisi Fuat Gürel vatandaşların yeni yılını kutlayan bir mesaj yayımladı.

Bir yılı daha geride bırakmanın, yeni yıla yeni ümitler ve beklentilerle girmenin heyecanını yaşıyoruz. 2020 yılı hafızalarımızda Covid-19 salgını ile birlikte Elazığ ve İzmir depremlerini yaşadığımız, ancak birlik, beraberlik, yardımlaşma ve diğergamlık duygularıyla da birbirimize daha fazla kenetlendiğimiz, gücümüzü birliğimizden aldığımız gerçeğini milletçe anlamlandırdığımız bir yıl olarak kalacaktır. Bu vesileyle tüm şehitlerimize ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha rahmet,  hastalarımıza da acil şifalar diliyorum.

Yaşanan bu üzücü hadiselerin yanında ilimiz ve ülkemiz için güzel gelişmelerin de yaşandığı koca bir yılı geride bıraktık.

Dünyamızla birlikte Ülkemizi de etkileyen Covid-19 salgının başından bu yana Devletimizin aldığı yerinde ve doğru kararlar ile siz saygıdeğer vatandaşlarımızın tedbirlere uyum konusunda gösterdiği özen ve sağduyu sayesinde İlimiz özelinde ve Ülkemiz ölçeğinde vaka sayılarında önemli bir düşüş yaşıyoruz.

“Hepimizin sağlığı için ancak hep birlikte aynı hassasiyet ve uyum içinde hareket edersek başarılı olabiliriz” gerçeğinden hareketle tüm vatandaşlarımıza, sağlık personelimiz ve güvenlik güçlerimiz başta olmak üzere üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmek için azim, gayret ve liyakatla çalışan kamu ve özel tüm kuruluşlarımızda görevli kardeşlerimize, Kızılay’ımız başta olmak üzere salgın sürecinde desteklerini esirgemeyen tüm sivil toplum kuruluşlarımıza ve hayırseverlerimize de en içten duygularımla teşekkür ediyorum.

Devletimizin yılbaşı dolayısıyla Ülkemiz genelinde almış olduğu tüm tedbirlere uyma konusunda da yine Karabük olarak başı çekeceğimize olan inancım tamdır.  Vatandaşlarımızın rahat ve huzuru için tüm imkânlarımız seferber edilmiştir.

Bu vesile ile 2021 yılının tarih, turizm, eğitim, sanayi ve emeğin kenti olmasının yanı sıra huzur ve güvenin de adresi Cumhuriyet Kenti Karabük’ümüze, Ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, huzur, mutluluk, başarı ve bereket getirmesi temennisiyle tüm hemşerilerimin yeni yılını tebrik ediyor; ümitlerimiz ve umutlarımızın gerçeğe dönüşmesini diliyorum.

Bir yılı daha geride bırakmanın, yeni yıla yeni ümitler ve beklentilerle girmenin heyecanını yaşıyoruz.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ