logo

Vali Gürel, Aday Öğretmenler ile VKS Üzerinden Bir Araya Geldi.

Vali Gürel, 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında ilimize atanan ve göreve başlayan 19 Branşta 83 Aday Öğretmen ile Video Konferans Sistemi ile bir araya gelerek “Hayırlı Olsun” temennisinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş ile VKS üzerinde Aday Öğretmenlerimize hitap eden Vali Fuat Gürel, “İlimizde eğitim gören 37 bin öğrencinin tamamı sizlerin eliyle yoğrulacak ve başarıya ulaştırılacak. Bende aynı zamanda bir veliyim, iki tane çocuğum var, bizlerde çocuklarımızı sizlere emanet ediyoruz. Eşimde aynı zamanda öğretmen yani sizlerle aynı camianın parçalarıyız. Çok önemli bir görevi ifa ediyorsunuz, herkesin evi ile çocuğu ile alakalısınız, gözümüzden sakındığımız çocuklarımızı sizlere emanet ediyoruz, bizler için çok değerli olan yavrularımızı sizler hayata hazırlıyorsunuz. Sizler çocuklarımızı ne kadar donanımlı, sorumlu ve hayata hazır bir şekilde yetiştirirseniz ülkemizi de o anlamda yetiştirmiş olacaksınız. Şükürler olsun ki ülkemiz bu manada dünyada ve bölgemizde hak ettiği yere ulaşmış durumda, her ortam ve platformda bizde söz sahibiyiz, bu da bizim ne kadar iyi hazırlandığımızı gösteriyor. Tüm bunların altında yatan iyi bir eğitim sistemimiz var. Siz ne kadar iyi yetişirseniz, çocuklarımızı da o derece iyi yetiştirirsiniz ve buna bağlı olarak ülkemiz de o derece güçlü ve her alanda adından söz ettiren bir ülke konumunda olur.

Ülkemizin bulunduğu bölge çok stratejik bir bölge, tüm dünyanın gözü geçmişte de buradaydı şimdi de burada, emellerine ulaşmamaları için şehitler verdik, hainlerin bu ülke üstünde emellerinin yerine gelmemesi için biliyoruz ki birçok anne evladını vatanı için, ülkesi için şehit olacak şekilde yetiştiriyor, bunun farkındayız. Sizlerde çocuklarımızı yetiştirirken milli ve manevi duygularla yetiştirebilirseniz onlarda gelecekte ihtiyaç halinde devreye gireceklerdir. İlimiz Batı Karadeniz Bölgesinin en önemli şehirlerinden bir tanesi, illerimiz arasında en genç kentlerden birisi, Cumhuriyet ile birlikte kurulan bir kent ve o yüzden Karabük bir Cumhuriyet kentidir. İlimiz ülkemizin kalkınmasında öncülük etmiş, ülkemizde ilk demir çelik fabrikasının ilimizde kurulması ile sanayi alanında yeni yatırımlar ve fabrikaların kurulmasında her zaman söz sahibi olmuş bir kenttir. Aynı zamanda Ülkemizde turizmin gözbebeklerinden olan tarihi Safranbolu şehrini barındırmakta, 1994 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine girmesi ile beraber dünyada tanınan, bilinen ve milyonlarca turistin ziyaret ettiği bir noktaya geldi. Diğer taraftan doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan, ormanları, yayları, mağaraları, kanyonları ve birçok güzellikleri ile doğa turizmine ev sahipliği yapan bir şehirdir. Çok özel ve güzel bir şehirdesiniz.

Çocuklarımızı yetiştirmek için sürekli kendinizi yenileyin, bildiklerinizin üstüne sürekli bir şeyler koymaya çalışın, çünkü dünya hızlı bir şekilde değişiyor. Her şeyden önce bizim dünyaya ayak uydurmamız gerekir ki çocukları buna uygun şekilde yetiştirelim, sadece ders kitaplarında yer alan ve bize verilenlerle yetinirsek bir yerde eksik kalırız diye düşünüyoruz. Sürekli dünyayı takip etmek lazım, dünyada neler oluyor, kimler neler yapıyor, hangi ülkeler ne tür gelişim içerisinde bunları bire bir takip etmekte fayda var. Çocukları sadece akademik başarıya yönlendirmemekte de fayda var, tabi akademik başarı çok önemli, bir baba olarak bende çocuğumun akademik başarısını önemsiyorum ama çocuğun aslında iyi bir insan olarak yetişmesini istiyorum, sosyalitesinin iyi olmasını, toplum içerisinde nasıl hareket edeceğini, başkalarının yanında nasıl konuşacağını, nasıl davranacağını bilmesini özellikle isterim. Çocuklarımın sanatla, folklorla, spor branşlarıyla ilgilenmesini isterim, o yüzden çocuklarımızı yetiştirirken diğer alanlarda ne gibi meziyetleri, istekleri,  maharetleri var ise ona göre yetiştirmenizi özellikle istiyorum. Sadece akademik başarıya yönlendirilmesinde bazen sıkıntılar çıkabiliyor, onların gelecek hayatlarında bir kısım eksikliklere neden olabiliyor. Eğitim müfredatımızda bunlarla ilgili alanlarda var ama bunu ötesinde bir şeyler yapmakta fayda var diye düşünüyorum.

Karabük eğitim öğretim alanında çok başarılı bir il, bunun başarının altında değerli öğretmenlerimizin, Milli Eğitim camiamızın,  yöneticilerimizin çok büyük emekleri var. Diğer taraftan velilerimizin çok büyük derecede olaya sahiplenmişliği var, eğitim ve öğretime vermiş oldukları önem var, çocuklarımızın bu işi layığı ile yerine getirmeleri ve çalışmaları var. İnşallah bundan sonra da bu başarı sizler sayesinde devam edecek. Ben tekrar hayırlı olmasını diliyorum, sizlere başarılar diliyorum, inşallah güzel günler sizlerin olur.”diye konuştu.

Vali Gürel, 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında ilimize atanan ve göreve başlayan 19 Branşta 83 Aday Öğretmen ile Video Konferans Sistemi ile bir araya gelerek “Hayırlı Olsun” temennisinde bulundu.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ