logo

Vali Gürel, Eskipazar’da Mahalle ve Köy Muhtarlarını Dinledi.

Karabük Valisi Gürel, Koronavirüs Salgını nedeniyle ara verilen mahalle ve köy muhtarı toplantısında Eskipazar ilçesinde muhtarlarla bir araya gelerek taleplerini ve sorunlarını dinledi.

Maske ve Sosyal Mesafe kuralları çerçevesinde Eskipazar Gençlik Merkezi Çok Amaçlı Salonda gerçekleşen toplantıya; Eskipazar Kaymakamı Emrah Bütün, İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, Eskipazar Belediye Başkanı Hüseyin Dönmez, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, kurum müdürleri, Eskipazar İl Genel Meclis üyeleri Sunay Yaka ve Sırrı Şen, ilçe protokolü ile Eskipazar mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Yatırımcı kurum müdürleri tarafından ilçede ve köylerde yapılan, yapımı devam eden ve biten çalışmalar ile verilen hizmetler hakkında Vali Gürel ve muhtarlara bilgilerin verildiği toplantıda kürsüye gelerek bilgilendirmelerde bulunan kurum müdürlerimiz kendi kurumlarını ilgilendiren konularda mahalle ve köy muhtarlarımız sırayla söz alarak talep ve isteklerini bildirdiler.

Muhtarların tüm taleplerinin değerlendirileceğini ve sorunların çözümü noktasında gerekenin yapılacağını belirten Vali Gürel, “Uzun zamandır toplanamıyorduk, kontrollü normalleşme döneminin başlaması ile birlikte sizlerle tekrar bir araya gelmek istedik. Covid-19 sürecimiz var, onunla mücadelemiz devam ediyor bununla alakalı sizlerden özellikle yardım istiyoruz. İl dışından gelecek olan hemşerilerimize Ramazan ve Ramazan Bayramı süreçlerinde gelmemelerini, gelmeleri halinde ise kendi kendilerine izolasyon sağlamaları, komşuları ile irtibat halinde olmamaları iyi olur. Bunu özellikler sizler vasıtası ile derneklerimiz vasıtası ile bu süreci biraz daha kontrollü, karşılıklı etkileşim içinde yürütmek zorundayız. Çünkü halen bilinmeyeni oldukça fazla olan virüs varyasyonları çoğalıyor. Özellikle İngiltere mutasyonu yaygınlaşıyor, bulaşıcılığı biraz daha fazla, çok dikkatli olmamızda fayda var. Daha önce yaptığımız toplantıları hatırlıyorsunuzdur, kurum amirlerim ile birlikte Eskipazar ilçemizdeyiz, talep ve isteklerinizi takip edeceğiz. Geçtiğimiz sene İl Özel İdaremiz tarafından güzel işler gerçekleştirildi, geçen sene 110 km sıcak asfalt yapıldı, bu senede inşallah bu rakamlara çıkmaya çalışacağız, maliyeti yüksek ama kalıcı iş yapmaya çalışıyoruz. Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi sadece bu ilçenin değil ilimizin en önemli projelerinden bir tanesi. Aynı zamanda Hadrianapolis antik kentinde bir kısım çalışmalarımız devam ediyor, antik kentte bulunan üç yapının üstünü kapatarak inşallah ören yeri haline getirip turizme kazandıracağız. Bunların yanında yapılması, takip edilmesi ve yürütülmesi gereken birçok işimiz var, bunları el birliği ile Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, kurumlarımız, İl Genel Meclis Başkan ve üyelerimizle ve muhtarlarımızla bunları adım adım çözüp güzel işler başaracağız. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim.”diye konuştu.

Karabük Valisi Gürel, Koronavirüs Salgını nedeniyle ara verilen mahalle ve köy muhtarı toplantısında Eskipazar ilçesinde muhtarlarla bir araya gelerek taleplerini ve sorunlarını dinledi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ