logo

Vali Gürel, Milli Sporcu Taha Özal’ı Kabul Etti

Karabük Valisi Fuat Gürel, 18 Yaş Altı Balkan Atletizm Şampiyonasında ülkemize altın madalya kazandıran Milli Sporcumuz Taha Özal’ı makamında kabul etti.

Sırbistan’ın Kraljevo kentinde gerçekleştirilen, 15 ülkeden 300’den fazla sporcunun yarıştığı 18 Yaş Altı Balkan Atletizm Şampiyonasında 4×100 bayrak takımı olarak 41.66 ile U-18 Türkiye rekorunu kırarak ülkemize Altın Madalya kazandıran 18 Yaş Altı Milli Takım sporcularımızdan Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi öğrencimiz Taha Özal’ı tebrik eden Vali Gürel, milli sporcumuzdan Şampiyonaya hazırlık çalışmaları ve Altın Madalya serüvenini dinledi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş ve Antrenör Mustafa Toygar’ın yer aldığı ve hayırsever iş insanı Ali Baltacı’nın hazır bulunduğu ziyarette 18 Yaş Altı Milli Takım sporcumuz Taha Özal’ı tebrik ederek başarılarının devamını dileyen Vali Fuat Gürel, ilimize ve ülkemize yaşattığı gurur ve mutluluk için teşekkür etti.

Antrenörü Mustafa Toygar öncülüğünde çalışmalarını sürdüren Taha Özal, İstanbul’da düzenlenen U18 Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nda 200 metre branşında 22,12 saniyelik derecesi ile Türkiye şampiyonu olmuştu. Bursa’da düzenlenen U20 Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda 100 metre’yi 10.81 saniye ile tamamlayarak Türkiye şampiyonu olan Taha Özal, ülkemizi Balkan Şampiyonası’nda milli formayla temsil etmeye hak kazanmıştı.

Karabük Valisi Fuat Gürel, 18 Yaş Altı Balkan Atletizm Şampiyonasında ülkemize altın madalya kazandıran Milli Sporcumuz Taha Özal’ı makamında kabul etti.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ