logo

Vali Gürel, “Trafik Kazalarında %45 Azalma Oldu”

Karabük Valisi Fuat Gürel, 1-7 Mayıs Karayolu Trafik Güvenliği Günü ve Trafik Haftası nedeniyle İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Şehirlerarası Otobüs Terminali önünde gerçekleştirilen Karayolu Trafik Güvenliği ve Trafik Haftası Tanıtım Etkinliği’ne katıldı.

Vali Fuat Gürel’in yanı sıra Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, kurum müdürleri ile Emniyet ve Jandarma personelinin katıldığı etkinlikte sokağa çıkma kısıtlamasından muaf sürücülere araçlarıyla hız yapmamaları, emniyet kemeri kullanmaları ve trafik kurallarına uymaları hususunda uyarılarda bulunarak bilgilendirici broşürler ve kırmızı düdük verildi.

#EvdeyimAmaTrafikKurallarıAklımda #TrafikteHerYılDahaİyiye 

Etkinlik sonunda konuşan Vali Fuat Gürel, “Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası münasebetiyle bir araya geldik, tam kapanma döneminde olduğumuz için kısıtlı ve dar kapsamda etkinlik gerçekleştiriyoruz. İl Emniyet Müdürlüğümüzün ve İl Jandarma Komutanlığımızın hazırlamış olduğu materyaller ile bilgilendirme ve bilinçlendirme yapıyoruz. Emniyet ve Jandarma Ekiplerimiz tarafından vatandaşlarımıza özellikle trafik kurallarına uyma ile ilgili bilinçlendirme ve eğitim faaliyetlerimiz devam ediyor. Özellikle çocuklar ile ilgili eğitim faaliyetleri Emniyet Müdürlüğümüzce takip ediliyor, şuna kadar 358 öğrencimize çevrimiçi eğitim düzenlendi, bundan sonraki süreçlerde bu eğitimler devam edecek. Tabi gönül isterdi ki yüz yüze yapalım, inşallah önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında da yüz yüze yapmaya devam edeceğiz. Eylem planlarında strateji belgelerinde ortalaya konan hedefler var, özellikle 2012-2020 yılları arasındaki strateji belgesinde ölümlü ve yaralamalı kazalarda en az %50’lik bir azalma öngörülmüştü. Karabük’te 2019-2020 yılı değerlendirildiğinde yapılan etkin denetim bilinçlendirme ve bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirilen eğitim faaliyetleri sonucunda yaralamalı ve ölümlü kazalarda %49 oranında bir azalma olduğunu memnuniyetle ifade edebilirim. Kazalarda yaşanan ölüm oranının ise %65 oranında düşüş olduğunu memnuniyetle ifade ediyorum. Aslolan insanları yaşatabilmek, uygulanan kurallar insanların hayatta kalması, minimum zararla kazalardan kurtulması için, tabi bu manada özellikle kemer takılması, yaya geçitlerinde yaya üstünlüğünün bilinmesi gibi birçok faaliyet gerçekleştirdik. Bu senenin mottosu #EvdeyimAmaTrafikKurallarıAklımda #TrafikteHerYılDahaİyiye çünkü her sene daha iyiyi hedefliyoruz, en az kaza en az ölüm en az yaralanmalı kazalar hedefimiz ve #EmniyetKemeriniUnutma bu da önemli bir unsur bizi hayata bağlıyor. Sağlıklı bir dönem diliyorum, inşallah vatandaşlarımız belirlenen kurallara uyduğu müddetçe sıfır kaza, sıfır ölüm ve sıfır yaralamalı kazaya yaklaşmış olacağız, önümüzdeki süreçte inşallah bu hedeflere ulaşırız. Etkinliği düzenleyen İl Emniyet Müdürlüğümüze, İl Jandarma Komutanlığımıza ve diğer paydaş kurumlarımıza teşekkür ediyorum.

Alınan Tedbirlerle Vaka Sayılarında Düşüşler Başladı.

Ülke çapında malum tam kapanma ile birlikte vaka sayılarında düşüşler başladı, ilimizde de düşüş başladı. Karabük bölgenin vaka sayısı en az illerinden birisi, geçmişte de böyleydi şimdi de böyle ama bir dönem ülke genelinde olduğu gibi bizde de biraz yükseldi. Ancak şu anda bir düşme oranımız var, hastanemiz rahat bir durumda, normal tedavi süreçleri diğer bölümlerde devam ediyor. Temennimiz hiç bir vakanın görülmemesi, amacımız bu, bununla alakalı tedbirlerimiz bu yönde, ancak maalesef vakalarımız var, hastalarımız var. Ancak ülkemizde yaşanan düşüş oranı bize de yansıyor, önümüzdeki hafta itibariyle minimum seviyeye indirebileceğimizi düşünüyorum. Bu anlamda sağlık personelimiz özellikle 24 saat esasına göre fedakârlık içerisinde görevlerinin başında, sokaklarda kontrol noktalarında emniyet ve jandarma personelimiz 24 saat esasına göre sürekli sahadalar, denetim ekiplerimiz sürekli sahada, insanüstü bir gayretle mücadele ediliyor. Vatandaşlarımızdan istirhamımız onlarda kurallara uyma ile alakalı üstlerine düşen vazifeyi yerine getirirlerse koronavirüs belasını da inşallah bertaraf etmiş oluruz.”diye konuştu.

Karabük Valisi Fuat Gürel, 1-7 Mayıs Karayolu Trafik Güvenliği Günü ve Trafik Haftası nedeniyle İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Şehirlerarası Otobüs Terminali önünde gerçekleştirilen Karayolu Trafik Güvenliği ve Trafik Haftası Tanıtım Etkinliği’ne katıldı.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ