logo

Vali Gürel ve Eşi Özlem Aras Gürel’den anlamlı ziyaret

Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel,  8 Mart Dünya Kadınlar Gününde en anlamlı etkinliği gerçekleştirerek 8 Martın gerçek sahibi olan çalışan emektar kadınları ziyaret etti. Karabük’te 950 çalışanı ile en fazla kadın işçiye ekmek kapısı olan Gürmen Giyim Tekstil Fabrikasında çalışan kadınlarla  öğle yemeğinde bir araya gelerek  kadınların Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Yönetim Kurulu üyesi Yasemin Gür Solmaz, Didem Gür, İnsan Kaynakları Müdürü Metin Baran Saltık ve Fabrika Müdürü Günay Mecnunoğlu ile birlikte konfeksiyon ve hazır giyim üzerine imalat yapan fabrikayı gezen Vali Gürel ve Özlem Aras Gürel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadın çalışanlara karanfil ve çam fidanı  hediye etti.

Kadın çalışanlarla birlikte öğlen yemeği yiyen Vali Gürel ve Özlem Aras Gürel yemek sonrası özel olarak hazırlattırılan pastayı fabrika çalışanları ile birlikte kesti.

Kadınlar bizim için sadece yılın belirli gün ve haftalarında değil yılın her günü hatırlanması gereken kıymetli anamız, eşimiz, kızımız, kardeşimiz ve arkadaşlarımızdır diyen Vali Gürel, “Karabük ilinin demir çelik sanayisine başkentlik yaptığını,  Gürmen Grup ve diğer tekstil işletmelerimizle beraber   tekstil sektöründe de adından söz ettirecek seviyeye ulaştığını ifade etmek isterim.  Temennimiz istihdamı ve üretimi artıracak bu tür işletmelerin sayısının artması. Özellikle tekstil sektöründe kadınlar çalışmakta, bu da bizleri mutlu etmektedir. Kadınlar her alanda kendini hissettirmeye başladı. İş hayatından, siyasete, mühendislikten, doktorluğa birçok alanda kadınlarla erkekler omuz omuza çalışmaktadırlar. Son yıllarda okullarımızda öğrenciler arasında yaptığımız yarışmalarda görüyoruz ki artık hep kız çocuklarımız başarı sağlıyorlar. Bu başarılar çalışan kadınların sayısının artmasına sebep olacaktır.  Bu işletmede zaten bu sağlanmış durumda. Türk toplumunda kadının yeri bir başkadır, kadın en önemli değerdir. Danışılması gereken sözü geçendir. O yüzden siz değerli hanımefendilerin bu güzel gününü kutluyorum. Bugün çalışan kadınlar günü, kadınların haklarına yönelik mücadelenin günü. Kadınların sosyal, siyasal alanda var olmasının günü.  Bu işletmelerde bir taraftan istihdam sağlanırken, öbür taraftan da ülke ekonomisine ciddi katkılar  sağlanmaktadır. Kadınıyla, erkeğiyle hepimizin görevi ülkemizi birlikte kalkındırmak ve refah seviyesini yükseltmektir. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü tebrik ediyorum, aileleriniz ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum. Ülkemiz ve ilimiz ekonomisine ciddi katkılar sağlayan Gürmen Grup Yönetim Kuruluna, yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum, işlerinde kolaylıklar diliyorum.”diye konuştu.

Gürmen Grup Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Gür Solmaz,  Vali Gürel’e bu anlamlı günde ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, ülkemiz ve insanımız İçin yeni istihdam alanları oluşturmaya devam edeceklerini ve özellikle kadınları  istihdam etmekten mutlu olduklarını ifade etti.

Gürmen Giyim Tekstil Fabrikasına gerçekleştirilen ziyarete, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen ile eşi Canan Sökmen eşlik etti.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ