logo

Vali Gürel ve İl Protokolünden Bayram Ziyareti.

Vali Fuat Gürel, Kurban Bayramı dolayısıyla Karabük Milletvekilleri Niyazi Güneş ve Hüseyin Avni Aksoy, Belediye Başkanı Rafet Vergili ve beraberinde İl Protokolü ile birlikte İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü, Vefa Sosyal Destek Ekibi, 5000 Evler İtfaiye Müdürlüğü ve KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesini ziyaret ettiler.

İl Jandarma Komutanlığı ve 5000 Evler Şehit Mehmet Esen Polis Merkezi Amirliğini ziyaret eden Vali Gürel ve İl Protokolü, jandarma ve emniyet mensuplarının bayramını kutlayarak çalışmalarında kolaylıklar dilediler.

112 Acil Çağrı Merkezi’ni ziyaret ederek görevi başındaki personelin bayramını kutlayan Vali Gürel ve protokol üyeleri daha sonra Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezini (GAMER) ve Vefa Sosyal Destek Ekibini ziyaret ederek görevli personelin bayramını kutlayarak çalışmalarında kolaylıklar dilediler.

Beşbinevler İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret ederek çalışanların bayramlarını kutlayan Vali Fuat Gürel ve İl Protokolü daha sonra Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi Covid-19 Aşı Polikliniği, servisler ve Acil Servisi ziyaret ederek hastalar ve hasta yakınları ile sağlık çalışanlarının bayramını kutladılar.

Ziyaretler sonunda değerlendirmelerde bulunan Vali Gürel, “Kurban Bayram münasebetiyle Birinci günü herkes Kurbanını kessin diye çok fazla programa birşey koymadık ama ikinci günü Milletvekileri, Belediye Başkanımız ve Kurum amirlerimizle beraber önce Jandarma Komutanlığımızı ve Emniyet Müdürlüğümüzü ziyaret ettik. Güleç Çocuk Evi, 112 Acil Çağrı Merkezi, Vefa Sosyal Destek Ekibimizi, İtfaiye Teşkilatımızı ve KBÜ Eğitim Araştırma Hastanemizi ziyaret ettik.

Kurumlarımızda ve Hastanemizde görevi başındaki personelimiz ile özellikle hastanemizde yatan hastalarımızın hem bayramlarını kutlamak hem de geçmis oIsun dileklerimizi iletmek adına arkadaşlarımızla beraber buradayız. Bayramlar bizlerin birlik ve beraberlik içinde olacağımız önemli günler. Bütün vatandaşlarımızın bayramlarını kutluyoruz, inşallah sıkıntısız bir süreç geçiririz. Bütün kurumlarımız tedbirlerini en süt seviyede aldı. 9 günlük bayram tatilini sıkıntısız bir şekilde geçireceğimizi düşünüyorum.

İl Emniyet Müdürlüğü 3 günlük trafik raporunu aldım, buna göre bizim şehrimizden gidişin fazla olduğu gözüküyor. İlimize 100 bin araç girişi olmuş ama 125 bin de araç çıkışı gözüküyor. Bu 25 bin aracın bir kısmının köylere gittiğini, bir kısmının da tatil beldelerine gittiğini düşünüyoruz. Köylerde yoğunlaşmanın fazla olduğunu görüyoruz, vatandaşlarımız İstanbul ve Ankara’dan köylerine Kurban kesmeye geliyorlar. Bu aynı zamanda vaka sayılarının artmasına sebeb olacaktır, vatandaşlarımızdan talebimizi biliyorsunuz, bayram süresince hijyen kurallarına dikkat etmeleri, maske ve mesafe kurallarına uymaları çok önemli, fakat daha önemli bir şey var o da aşılama. Aşılamayı belli seviyelere ulaştırmalıyız, gençlerimiz aşılamaya istediğimiz ölçüde yanaşmıyorlar, özellikle onların bir an önce aşıya dahil olmasını sağlamak gerekir. Çünkü o gençler belki hastalığı ayakta geçiriyor olabilirler ama onların anne, babası ve büyükleri var. Allah korusun hastaneye düşmesini istemeyiz, yeterince aşımız ve personelimiz var, hastanelerimiz bayram boyunca açık, bayram sonu aile hekimlerimiz devreye girecek. Meydanlarda, toplu aşılama yapabileceğimiz yerlerde aşılamaya devam edeceğiz, sağlık personelin çok büyük fedakarlık gösteriyor, emniyet, jandarma ve vefa gruplarımız insan üstü destek veriyorlar, vatandaşlarımız aşı olarak onlara destek versinler. Bu mücadeleyi hep birlikte vereceğiz, inşallah başaracağız, daha sağlıklı, güzel günler bizleri bekliyor.”diye konuştu.

Ziyaretlerde Vali Fuat Gürel, Karabük Milletvekilleri Niyazi Güneş ve Hüseyin Avni Aksoy ile Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye İl Emniyet Müdür Vekili Rüştü Karakuş, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Engin Köktürk ve kurum müdürleri eşlik etti.

Karabük Valisi Fuat Gürel, Kurban Bayramı dolayısıyla Karabük Milletvekilleri Niyazi Güneş ve Hüseyin Avni Aksoy, Belediye Başkanı Rafet Vergili ve beraberinde İl Protokolü ile birlikte İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü, Vefa Sosyal Destek Ekibi, 5000 Evler İtfaiye Müdürlüğü ve KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesini ziyaret ettiler.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ