logo

Vali Gürel, “Yaşlılarımız Her Zaman Başımızın Tacı”

Karabük Valisi Fuat Gürel, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü münasebetiyle asırlık çınarlarımızdan Şerafettin Durdubaş (78) ile Fatma Gürkan’ı (79) evlerinde ziyaret etti.

Ziyaretlerde asırlık çınarlarımızla sıcak ve samimi sohbetler kuran Vali Gürel hayat hikâyelerini dinleyerek hasbihal etti.

Tecrübe ve düşünceleriyle bizlere yol gösteren yaşlılarımız her zaman başımızın tacı olduğunu ifade eden Vali Fuat Gürel, “Yaşlılarımızı sadece bir günde değil, her zaman hatırlayıp, daima sevgi, saygı ve hürmet göstermek üzerimize bir borçtur. Yaşlılarımız; geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran, milli kültür ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan toplumsal hayatımızın en kıymetli hazineleridir. Tarihin her döneminde Milletimiz yaşlısına gereken ehemmiyeti vermiştir. Bu gerçek Milletimizin en önemli töresi, vazgeçilmez geleneğidir. Bu geleneği yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak görevi de bizlere düşmektedir. Bütün yaşlılarımıza ömür boyu sağlıklı ve huzurlu bir yaşam temenni ediyorum.”dedi.

Ziyaretlerde Vali Fuat Gürel’e Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Bilgiç ile Çocuk Hakları Komitesi üyeleri eşlik etti. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Şerafettin Durdubaş ve Fatma Gürkan nazik ziyaretleri için Vali Fuat Gürel ve beraberindeki heyete teşekkür ettiler.

Vali Fuat Gürel, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü münasebetiyle asırlık çınarlarımızdan Şerafettin Durdubaş (78) ile Fatma Gürkan’ı (79) evlerinde ziyaret etti.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ