logo

Vali Gürel’den Uyarı

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda, Vali Fuat Gürel koordinasyonunda “Sağlık İçin, Hepimiz İçin” sloganıyla yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirlere ilişkin denetimler devam ediyor.

 Vali Fuat Gürel başkanlığında İl protokolünün katılımıyla, ilimizin en büyük pazarı Cuma Pazarı ve Ankara Caddesi üzerinde bulunan işyerlerinde ve cadde üzerinde yapılan denetimlerde esnaf ve vatandaşlara temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulması yönünde uyarılarda bulunuldu. Denetimler esnasında nizami şekilde maske takarak gezen çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Gürel çocukları ve ailelerini tebrik etti. 

Yapılan denetimler sonunda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Fuat Gürel, “Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimiz genelinde de İçişleri Bakanlığımızın genelgeleri kapsamında Sağlık İçin, Hepimiz İçin, sloganı ile denetimler gerçekleştiriyoruz. Tüm ekiplerimizle sahadayız vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı bulaş riski fazla olan birimleri özellikle denetliyoruz Vatandaşlarımızın tedbir ve önlemleri dikkat etmesi artık yetmiyor bu tedbir ve önlemleri hayatımızın odağı haline getirip tüm sosyal yaşantımızı buna göre organize etmeliyiz. Buradan halkımıza tekrar sesleniyorum tedbir ve kuralları hayatımızın odağı haline getirip sosyal hayatımızı şekillendirelim maske mesafe ve kişisel hijyene çok dikkat edelim, kurallara uymayan kişileri ve kuruluşları bildirelim vaka sayılarında artışı hep birlikte hareket ederek düşürebiliriz. Kamu kurumlarında HES kodu uygulaması getirdik iyi sonuçlar alıyoruz bu uygulamanın ilimiz genelinde özel sektörün ve diğer işletmelerinde kullanmasını istiyoruz İl dışına çıkışlarımızı akraba ziyaretleri ile misafir oturmalarını biraz izole etmeliyiz kendimizi soyutlamalıyız biz bunu öncesinde başardık şimdi de başarabiliriz dedi. Gün boyu süren denetimlerde ilimiz genelinde; konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikâh yapılan yerler, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park/piknik alanları ve vatandaşlarımızın bulunduğu tüm yaşam alanları kamu görevlileri tarafından denetlenerek gerekli uyarı ve bilgilendirmelerde bulunuldu.

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda, Vali Fuat Gürel koordinasyonunda “Sağlık İçin, Hepimiz İçin” sloganıyla yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirlere ilişkin denetimler devam ediyor.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ