logo

Vali Gürel’e Ziyaret

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle ilimizde faaliyet gösteren engelli derneklerinin temsilci ve üyeleri Vali Fuat Gürel’i makamında ziyaret etti.

Çiçek takdimi ile başlayan ziyarette Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Bilgiç, Türkiye Sakatlar Derneği Karabük Şube Başkanı Muhittin Yılmaz, Otizmli Çocuklar Derneği Başkanı Bekir Karaman, Engelli Engelsiz Gençlik Spor Kulübü Başkanı Sevim Karadayı, Özel Doğan Hayat engelli Bakım Merkezi Müdürü Mustafa Doğan ve dernek üyelerinden oluşan heyet ile bir süre sohbet eden Vali Fuat Gürel, engelli vatandaşlarımızın ilimizde yaşadığı sorun ve talepleri hakkında bilgiler aldı.

Önlerine çekilen engeller ortadan kaldırıldıkça spordan eğitime, sanattan siyasete kadar, hemen hemen her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin azimlerinin her türlü takdiri hak ettiğini ifade eden Vali Fuat Gürel, “Engellilik herhangi bir zorluk ve mücadele gerektiren bir durum söz konusu olduğunda pes etmek değil, onu aşmak için mücadele etmektir. Bir insanın engelli olması onun diğer insanlar gibi yaşaması, çalışması ve de başarılı olmasına bir engel teşkil etmemektedir. Her sağlıklı insanın da engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmaması temennisiyle, tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum, 3 Aralık Dünya Engeliler Gününüz kutlu olsun.”diye konuştu.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle ilimizde faaliyet gösteren engelli derneklerinin temsilci ve üyeleri Vali Fuat Gürel’i makamında ziyaret etti.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ