logo

Vali Gürel’in LGS Mesajı

Vali Fuat Gürel, hafta sonu yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili mesaj yayımladı.

Vali Gürel mesajında; 20 Haziran Cumartesi günü ortaokuldan mezun olan çocuklarımız Liselere Giriş Sınavında, bir üst öğretime geçiş aşamasında öğrendiklerini sergileme fırsatı elde etmiş olacaklardır.

Sınavlar çocuklarımız açısından eksiklerini görme ve tamamlama azmi vermesi, kendilerine bu doğrultuda bir yol haritası çizme fırsatı sunan araçlardır ve asla amaç değildir. Büyük ve Güçlü Türkiye’miz tüm kurum, kuruluş ve kaynaklarıyla geleceğimizin mimarları çocuklarımız ve gençlerimize hayatlarının her anında bilgi, beceri ve istidatları doğrultusunda azim, sabır, çalışma ve başarı hikâyesi yazdıracak sayısız fırsatlar sunmaktadır.

Tüm velilerimizden beklentimiz; çocuklarımıza ilgi ve yeteneklerini keşfetme fırsatı sunmaları ve onları kırmadan, yermeden, başkalarıyla karşılaştırmadan en iyi şekilde yönlendirilmeleri ve kendilerini gerçekleştirmeleri için gerekli desteği vermeleri ve onlara imkân sunmaya çalışmalarıdır.

İlimiz genelinde 71 okulumuz tüm dünyada ve ülkemizde etkisini gösteren Covid-19 Pandemisi tedbirlerine göre sınava girecek öğrencilerimizin sağlıklarını korumak amacıyla tüm önlemler alınmak suretiyle en iyi hizmeti sunmak üzere hazırlanmış olup; yeteri düzeyde idareci öğretmen ve personel görevlendirmeleri yapılmıştır.

Bu vesileyle sınava girecek tüm öğrencilerimizin ve saygıdeğer velilerimiz ile emekleriyle onları bir üst öğretime uğurlayan öğretmenlerimizin sınav heyecanını paylaşıyor, sınava girecek çocuklarımıza başarılar diliyorum.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ