logo

Valilik Uyardı…

Karabük Valiliği, vatandaşları telefonla arayarak kamu görevlileri adına para isteyen dolandırıcılara karşı uyardı.

İşadamları ve hayırseverleri, Karabük Valisi, Vali Yardımcısı veya Karabük Valilik Makamı adına para sızdırmaya çalışanlara karşı vatandaşların dikkatli olmaları istenildi.

Valilik tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

Son günlerde bazı şahısların ilimizdeki iş adamları ve hayırseverleri, Karabük Valisi, Vali Yardımcısı veya Karabük Valilik Makamı adına aradıklarını söyleyerek çeşitli sebepler ile para yardımı talebinde bulundukları ve bu şekilde dolandırıcılık yapmaya çalıştıkları tespit edilmiştir.

Polis veya Jandarma Birimleriyle İrtibat Kurun

Vatandaşlardan dolandırıcılara itibar etmemeleri gerektiği vurgulanan açıklamada;

Vatandaşlarımızın bir mağduriyet yaşamamaları için kendini Karabük Valisi veya Vali Yardımcısı olarak tanıtarak para veya yardım talebi ile arayan kişilere itibar etmemelerini, bu ve benzeri bir durum ile karşılaştıklarında derhal Polis (155) veya Jandarma (156) birimleri ile irtibat kurarak bilgi paylaşmaları suç işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olacaktır” denildi.

Hiçbir Kamu Görevlisi Para ve Yardım Talep etmez

Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi:

Bu kapsamda hayırsever iş adamları, esnaf ve vatandaşlarımıza bir kez daha hiçbir kamu görevlisinin telefonla arayarak sizlerden ihtiyaç sahipleri için para ve yardım talep etmeyeceği hususunu saygıyla hatırlatırız.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ